Szef nie może bez podwyżki zlecać dodatkowych zadań

autor: Artur Radwan05.07.2010, 03:00

Pracodawca, który nie ma pisemnej zgody pracownika na wykonywanie dodatkowych obowiązków bez podwyżki, może zostać zmuszony przez sąd do wypłaty dodatkowego wynagrodzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • ojo(2010-07-18 13:41) Zgłoś naruszenie 30

    Dołożono mi nowe zadania, nie informowano , nie ustalano, nie pytano, Pensji nie podniesli. Robią tak ze wszystkimi. Pracuję w administracji rządowej.

    Odpowiedz
  • xxx(2013-10-26 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    a co mają powiedzieć nauczyciele, których obowiązkiem jest uczenie, a na których nakładane sa dodatkowe obowiązki, weźmy informatyków: tworzenie strony www i zarządzanie nią, administrowanie siecią komputerową, opieka nad komputerami w pracowni i administracyjnymi, tworzenie plakatów, ulotek, prezentacji?

    Odpowiedz
  • normal(2010-07-11 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Poziom orzekania w I i II instancji jest mistrzostwem nieznajomości praw pracy oraz "ZASAD" nie wspomnę o cegle Konstytucyjnych Praw. Kryteria powoływania sędziów powinny być zweryfikowane o doświadczenie życiowe i rozum by możliwe jak najlepiej stosować je w zapisach prawa.

    Odpowiedz
  • pipi(2010-07-05 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby koniec niewolnictwa?

    Odpowiedz
  • JW - Legnica(2010-07-06 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli dodatkowe czynnosci wykonywała w ramach czasu pracy, to oznacza, że wadliwie był określony pierwotny zakres obowiązków. Inaczej mamy do czynienie z ukrytym bezrobociem. Plaga poprzedniej epoki. Nasze sądy tkwią w poprzednim systemie z jego naczelna zasadą "czy się stoi czy się leży płaca się należy". Stąd bardzo niski poziom wydajności pracy i przerost zatrudnienia. Wniosek dla pracodawców: trzeba szeroko, na wyrost określać zakres obowiązków. Do umowy o pracę dołączy się książkę i po kłopocie.

    Odpowiedz
  • Do 2(2010-07-08 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Może i trzeba pisac książkę pamiętaj tylko że ten zakres ma się teoretycznie zmieścić w okresie czasu jaki przewidujesz pracę tej osoby 4,8, godzin itd.

    Odpowiedz
  • Janusz(2010-07-12 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli dziennikarz zacytował urywek z orzeczenia SN (a nie zmanipulował), to proszę o wskazanie przepisu prawa, który określa co znaczy "kryteria wynagrodzenia godziwego za rzeczywistą pracę".

    Odpowiedz
  • matuszews56@gmail.com(2011-12-05 07:01) Zgłoś naruszenie 00

    To jest moje pytanie.zakres obowiązków mam na 7/8etatu.nie ma koleżanki w pracy więc za nią mam kawałek roboty,jak się upomnieć o zapłate?

    Odpowiedz
  • matuszews56@gmail.com(2011-12-07 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    a jak to robi,to co?Mamzakres obowiązków na 7/8 etatu.sprzątaczka-jak nie ma koleżanki w pracy ,robię część pracy za nią za darmo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Patrycja24(2010-07-09 09:45) Zgłoś naruszenie 01

    A jak się ma do tego że pracując jako pracownik socjalny został mi poszerzony zakres obowiązków dotyczący prowadzenia kasy , otrzymałam aneks w tym zakresie ale nie odzwierciedliło się to finansowo?
    Mialo to być na okres 3 miesięcy trwa już 1,5 roku a gdy upominam się o wywiązanie z ustnej jednak rozmowy że 3 miesiące minęły - usłyszałam że przyjęłam to w zakres obowiązków i nie mam o czym dyskutowac, a gdy pytam o zapłatę w tej kwestii to wyprowadzam szefa z równowagii , czasem mam wrazenie że najchętniej by mnie zwolnił. Czy ktoś mi coś doradzi?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz