Umowa zlecenia może przekreślić prawo do wcześniejszej emerytury

autor: Artur Radwan18.12.2009, 03:00; Aktualizacja: 20.12.2009, 11:23

Ubezpieczeni urodzeni do końca 1948 roku, którzy po rozwiązaniu stosunku pracy otrzymywali świadczenie przedemerytalne i pracowali na zlecenie, mogą nie otrzymać wcześniejszej emerytury z ZUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • SN i TS często zwyczajnie wysługuje się(2009-12-19 06:56) Zgłoś naruszenie 00

    Rządzącym. Prosty przykład -RPO chwalił się 2-3 lata temu ,że wniósł na wokandę TK sprawę KRUSU - i co i cisza ? a sprawę płatnych parkingów-- cały ten Rząd to mafia a Polskie Państwo ma tyle z prawo-rządnoscią co Chińczyk z kapitalizmem.

    Odpowiedz
  • Mawo(2009-12-18 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    To tylko w Polsce jest prawo dla szaleńcow i przez nich ustanowione , w każdym normalnym kraju gdzie pracujący odprowadza wszystkie składki z tytułu zatrudnienia i wykonywuje pracę jest traktowany jak pracownik a nie jak przestępca a ZUS tylko czeka na takich frajerów co płacą składki pracując ciężko aby w rezultacie zostać okradziony z przysługujących mu praw za zgodą Polskich Sądów !!!

    Odpowiedz
  • Willy(2009-12-18 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Niedługo zamienią umowy na zlecenia i będą mieli nas z głowy.Rozbój w biały dzień.

    Odpowiedz
  • tolo(2009-12-18 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Powołanie do odbycia zasadniczej służby wojskowej spowodowało przerwanie umowy o zatrudnieniu i zostało to wykorzystane przez zus aby nie zaliczyć pięciomiesięcznego okresu zatrudnienia przed powołaniem do stażu od którego
    zależy emerytura. Taki kraj,taki raj,ajajaj.

    Odpowiedz
  • rubik(2009-12-18 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko jedno słowo ciśnie się na usta s...y. W tym kraju nie można być dobrze wychowanym.

    Odpowiedz
  • Spóźniony poród(2009-12-18 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    A co z urodzonymi w dniu 1 stycznia 1949 roku posiadającymi 40 lat pracy i pracującymi dalej . Zostali te osoby wykiwani emeryturę otrzymają w 2014 roku jak dożyją a w jakiej wysokości to czeski film . Ponadto część dokumentów płacowych z lat 1970 zniszczono bezpowrotnie w imię istniejącego prawa . Rocznik 1948 i tak jest uprzywiliowany wystarczy tylko 35 lat pracy i ukończone 60 lat życia . A kto nie ma wymaganego stazu 35 lat pracując dalej na umowę o pracę może to uzupełnić i przejdzie na emeryturę przed 65 rokiem życia . Dlatego proszę o odpowiedz czym się róźni osoba urodzona 31 grudnia 1948 roku od osoby urodzonej w dniu 1 stycznia 1949 roku !!!

    Odpowiedz
  • antyfedak(2009-12-18 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    do spozniony poród jedyne co można zrobic to podziękować koalicji PO-PSL przy najbliższych wyborach!! bierzcie na wybory cała rodzinę!! im więcej nas pójdzie na wybory i podziękuje fedakowej i reszcie tych, którzy są za to dpowidzialni tym lepiej!! nic więcej już nie zrobimy!! pamiętajcie przy kolejnych wyborach dać odpust oszustom z Po i PSLu!!!

    Odpowiedz
  • chyba nie wytrzymam(2009-12-18 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    a co będę dziękować PO-PSL, mogę jedynie podziękować solidarności , że ze mnie zrobiła po 32 latach pracy żebrakiem, za uczciwość bo zatrudniłem sie na umowę zlecenie, jakbym pracował na czaro to by było super, nie miałbym teraz problemu, proszę jak uczciwość popłaca, uczciwi w naszym kraju jedynie mogą dorobić się szybkiego zgonu z powodu biedy, jak tak można, umowa zlecenie syna nie liczy się do stażu pracy bo to nie umowa o pracę, a tu proszę bardzo liczy się. Jak tak można.

    Odpowiedz
  • Drogi Rządzie a co ja będę miał za Waszą legalną P(2009-12-18 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    --emerytury nie dostane bo jakiś Donald stwierdzi ,ze znów okradli ZUS,albo ZUS z Rządem okradnie mnie ,za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. ZUS będzie mnie dręczył kontrolami!Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych,jedynie dobrze z tych składek zarabiają orzecznicy a wielu zatrzymano na łapówkarstwie -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was

    Odpowiedz
  • Drogi Rządzie a co ja będę miał za Waszą legalną(2009-12-18 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    PRACE > jak wyżej --- młody LIBERAŁ

    Odpowiedz
  • franek(2009-12-18 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    do 9 liberał - a...to dlatego ukradli ten napis w Oświęcimiu.

    Odpowiedz
  • franek(2009-12-18 23:00) Zgłoś naruszenie 00

    Ten ZUS to sami idioci. Zamiast się cieszyć, że gość legalnie płacił do nich składki, to oni go ukarali i odmówili emerytury. Wniosek dla Obywateli naszego Kraju prosty - tylko lewizna i kombinatorstwo popłaca.
    A już ten Sąd Najwyzszy to dał taką plamę jak morze kaspijskie.

    Odpowiedz
  • baca(2010-02-02 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    mi brakuje 2 lata do wcześniejszej emerytury apracuje teraz na umowę zlecenie i byłem się dowiedzieć czy będęmógł iść na wcześniejszą emeryturę niestety nie pomimo że opłacam wszystkie składki. a takich frajerów jak ja w polsce jest więcej legalnie zgodnie z prawem w polsce okrada się polaków a pan Donald jeszcze to pochwala.W europie jeżeli ktoś pracował w ciężkich warunkach to przechodzi na emeryturę w wiku 57 lat a nie tak jak u nas chcą wprowadzić 65 lat (złodzieje)

    Odpowiedz
  • Ben(2010-02-10 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce tylko kacyki partyjne i mundurowi są pod ochroną jak szlachta a reszta narodu traktowana jest jak odpady które są stworzone do opłacania tych super nierobów co nie opłacali ZUSU a mają emerytury po 3-5tys a przechodzą na nie w wieku 45 lat !!!.

    Odpowiedz