Zasiłek chorobowy może być niewliczany do stażu pracy

autor: Paweł Jakubczak11.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 12.07.2008, 13:59

Okresy niewykonywania pracy, za które pracownik otrzymał po 14 listopada 1991 r. wynagrodzenie lub świadczenie z ubezpieczenia społecznego, mogą być niewliczane do zatrudnienia w tzw. szkodliwych warunkach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Marta(2008-08-18 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    Obawiam się że osób uprawnionych do pomostówek bedzie więcej niż osób uprawnionych do wcześniejszych emerytur

    Odpowiedz
  • Marta(2008-08-18 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżel przepracowałam 35 lat na stanowisku ksiegowej urodziłam 2 dzieci mam 34 lata składkowe i 1 rok nieskładkowego to czy nie wystarczajaco żeby przejść na emeryturę

    Odpowiedz
  • OBYWATEL.Z.(2008-07-24 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE PRACOWALI W SOBOTY I NIEDZIELE A WSZECHWłADNY ZUS NIE ZALICZY IM TO DO LAT PRACY! TO GDZIE ONI BYLI POD BUDKA Z PIWEM CZY W PRACY TO SKANDAL NA CALY SWIAT! W CYWILIZOWANYCH KRAJACH KAZDA NADGODZINA JEST EWIDENCJONOWANA I DOPISYWANA DO STARZU PRACY ,TYLKO NIE W POLSCE! MLODZIERZ SPIEPSZAC Z TEGO KRAJU BO I TAK WAS OSZUKAJA!

    Odpowiedz
  • alutka(2008-07-20 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    to należy sprawdzić?.jak zawsze możemy być oszukani ...

    Odpowiedz
  • wolna sobota(2008-07-17 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    A czy zostały wliczone do stażu pracy soboty pracujące, Przecież wolne soboty wprowadzono dopiero w latach osiemdziesiątych

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin - specjalizujący się w prawie ubezpieczeń społecznych(2008-07-17 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Praca w nadgodzinach nie zwiększa stażu pracy, który zasadniczo wynosi co najmniej 15 lat pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Praca w nadgodzinach przedkłada się natomiast na wysokość świadczenia emerytalnego, gdyby oczywiście osoba ubiegająca się o wcześniejszą emeryturę spełniała warunki do jej otrzymania i takie prawo zostało jej przyznane.
    Czym innym jest bowiem spełnienie warunków do przyznania prawa, a czym innym wysokośc świadczenia z tego prawa.
    2. Co do zasady równości, to nie ma ona żadnego przełożenia czy zastosowania dla osób ubiegających się o wcześniejszą emeryturę - co najmniej tak długo, jak długo ktoś się na taką zasadę powołuje, a nie wyjaśnia jak miałaby ona działać w konkretnym przypadku i w indywidualnej sytuacji danego ubezpieczonego. W takim układzie pozostaje jedynie twierdzenie, że została owa zasada naruszona, i tyle. A jakiej podstawy dla takiego twierdzeniia, a jakieś przesłanki twierdzenia ?

    Odpowiedz
  • do andin(2008-07-13 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    nie czekaj na związkowców jeżeli sam do nich nie należysz albo zostań nim i załatw sprawę -Osobiście polecam sąd pracy i ubezpieczeń społecznych --powołaj się na zasadę równości podmiotów wobec prawa.

    Odpowiedz
  • andin(2008-07-13 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    Z tymi nadgodzinami to prawda.Pracuję na kopalni jako ratownik górniczy.W każdym miesiącu przepracowane mam co najmniej 3 świąteczne dniówki.Mam 23 lata stażu na dole.W skali 25 lat pracy tego będzie moc! I co z tego?Dlaczego jaśnie oświeceni związkowcy tej kwestii nie podejmują?Ich interesują wycieczki,ogniska i inne pijaństwa.

    Odpowiedz
  • Czy WAM zaliczą NADGODZINY to do stażu pracy(2008-07-11 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    , czy nie zostajecie oszukani -rozważcie to?- musisz jednak być przygotowany na sprawę sądowa bo odbierać to oni są pierwsi a uznawać to już ...ooo.

    Odpowiedz
  • Porozmawiajmy poważnie............(2008-07-11 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    NADGODZINY a EMERYTALNY staż... czy zgłosiłeś do ZUSu czas pracy w nadgodzinach tj. w soboty ,niedziele ,święta?-bez dni zamiennie wolnych!
    Czy zgłosiłeś do ZUSu czas pracy w nadgodzinach?masz prawo żądać aby czas ten był doliczony do emerytalnego stażu pracy bo ZUS odlicza każdy bezpłatny urlop,zmniejsza wymiar o chorobowe, a w Polsce obowiązuje ZASADA RÓWNOŚCI PODMIOTÓW WOBEC PRAWA!Wielu strażaków,pracowników elektrowni,pracowników kolei i transportu,lekarzy i pracowników medycznych ,górników- te dni przepracowało ponad limit -jako dni planowe przez PZPR lub byli przymuszani.!!!.
    W swojej 30 letniej karierze zawodowej przepracowałem około 1000 dni w nadgodzinach nadliczbowych bez dni zamiennie wolnych. . Jeżeli ZUS odliczył mi 14 dni urlopu bezpłatnego i kilka dni strajku z tamtych lat w ramach obliczania kapitału początkowego ,zmniejszył także wymiar o chorobowe ,to powinien mi doliczyć na zasadach równości wobec prawa 1000dni nadgodzin- tak jest uczciwie i sprawiedliwie.

    Odpowiedz
  • jurny asystent(2008-07-11 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    a czemu na zdjęciu w GP jest zakatarzona foczka przed lapem, skoro przepis dotyczy osób urodzonych przed 1 stycznia 1949 r. zatrudnionych w szczególnych warunkach lub szczególnym charakterze? Taką foczkę z przyjemnością bym wziął na warsztat.

    Odpowiedz
  • stary(2008-07-11 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Młodzi i co wy na to? jak tak dalej pójdzie to nawet wymaganych 20 lat składkowych do 60 nie przepracujecie,

    Odpowiedz