Suchodolska: Dać, dać, dać, dać – czyli reformy według ludowców

autor: Mira Suchodolska18.11.2011, 06:00; Aktualizacja: 18.11.2011, 12:32

Minister Sawicki zablefował i z pokerową miną zażądał, aby rolnicy, którzy mają gospodarstwa mniejsze niż 15 ha, traktowani byli jako bezrobotni. I nie musieli odprowadzać – i tak już małej – składki na ubezpieczenie zdrowotne. Bo, dysponując spłachetkiem ziemi wielkości do 14,9999 ha, nie mają dochodów, a więc i środków do życia. Biedacy, reszta obywateli powinna się na nich złożyć jeszcze hojniej niż dziś.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (37)

  • wjw(2011-11-18 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Bezczelność tego wieśniaka przekracza wszelkie granice...
    Z kim Tusk zawarł koalicję. To było z góry do przewidzenia. Pazerność PSL jest większa niż fiskusa.

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-11-18 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    zachęcam wiec autorke do zalozenia gospodarstwa rolnego skoro rolnikom jest tak dobrze. Zycze powodzenia

    Odpowiedz
  • Zdumiony(2011-11-18 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego Ci 15-to hektarowcy, przymierający głodem nie oddadzą gospodarstw innym, pozbywając się mienia przynoszącego im same straty?

    Odpowiedz
  • amtar(2011-11-18 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    do 2 Źle im? Niech się przeniosą do miasta! Kupią kawalerkę, którą będa spłacać przez 40 lat, założą działalność. Albo niech będą nadal "bezrobotnymi" i pokażą nam miastowym jak wyżyć bez pieniędzy.

    Odpowiedz
  • miastowy(2011-11-18 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Nie każdy musi być rolnikiem; niech przeniosą się do miasta i tam korzystają ze wszelkich dobrodziejstw bycia mieszczuchem - płacą podatki : od gruntu, nieruchomości, dochodowy, emerytalny, rentowy, zdrowotny i nie wiadomo jeszcze jaki.
    A tak płacą tylko groszowy podatek rolny i narzekają dostając do 1 ha dopłaty bezpośrednie ponad 700 zł/ha i wiele innych o których Sawicki, i PSL nie mówi - bo nie chce. a Tusk chyba nie wie, bo oddał całe rolnictwo PSL.

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2011-11-18 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro im tak źle to niech sprzedadzą gospodarstwo i przeprowadzą się do miasta.

    Odpowiedz
  • XXL(2011-11-18 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Polska to ciężko chore państwo, ponieważ ma chore społeczeństwo (właściwie anty-społeczeństwo). To anty-społeczeństwo wybrało anty-rząd a właściwie "nierząd".Skutki będą fatalne.

    Odpowiedz
  • rozżalona(2011-11-18 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Co ten wiesniak Sawicki wygaduje. Mam brata na wsi, które posiada 3 ha ziemi i dwie krowy. Za mleko dostaje najniższą krajową brutto i nie musi płacić na ZUS. Ja mam 1400 zł brutto, a państwo zabiera mi 375 zł - na ZUS i podatek. Rolnik, który posiada 15 ha powinien płacić za leczenie. Dokąd najbiedniejsi będą utrzymywać bogatą wieś?

    Odpowiedz
  • Okoń(2011-11-18 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do obserwatora... a ja Tobie proponuję- załóż firmę, albo spróbuj żyć za minimum krajowe- za które płacisz składki- a rolnik nie. Jeśli rolnik samych dopłat ma więcej, niż wynosi zasiłek dla bezrobotnych, to na jakiej podstawie ma nie płacić skłądek? Niech złoży zeznanie podatkowe-jeśli nie ma dochodu- niech nie płaci, ale są tacy, którzy mają i dochód i nie płacą.

    Odpowiedz
  • sopot urzędnik(2011-11-18 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    NO DOBRZE BO CHŁOPI MAJĄ SUPER I ZBIJAJĄ DUŻĄ OGROMNĄ KASĘ I NIC NIE PŁACĄ BRAWO PO TAK TRZYMAĆ

    Odpowiedz
  • kolo(2011-11-18 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo panie Tusk jestem rolnikiem i nareszcie się ktoś omni upomniał mam 14 h i tak naprawdę w gospodarstwie jest bida i niema co do gara włożyć a ziemi nie odma jakiejś mendzie z miasta to ojcowizna dobrze że się tak stało będę płacił mniej niż do tej pory będę miał nareszcie na chleb a mieszczuchy niech zgniją w miastach w zgryzocie i błędnym przekonaniu że rolnik to pan a o demonie ze wsi to połowa wyjechała do miasta w latach 70 a ziemie na państwo odarła aby podatku nie płacić nie trza było sprzedawać to byś ta miały bo połowa miastowych to takie które u mojego dziadzia na michę robiło ryżu przed wojnom a teraz takie miastowe.Teraz ich potomni zjeżdżają się na nasze wsie i kupują kawałek piachu na kredyt żeby chałupę postawić zabrać im te kredyty to nie będzie takiej inflacji.

    Odpowiedz
  • Mira Suchodolska(2011-11-18 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałam jeszcze dodać, że duża część chłopskich majątków to ziemia, która przypadła im nie z ojcowizny, nie dlatego, że ją kupili, ale z dobrodziejstwa reformy rolnej po II wojnie światowej. I znam przypadki, kiedy taki "rolnik" wyprzedaje ziemię miastowym, zostawia sobie spłachetek, żeby tylko zachować rolnicze przywileje, i żyją wygodnym życiem rentierów. Nie płacąc składek zdrowotnych ani podatku. Tak, to margines, ale wcale nie tak wąski, jakby się wydawało. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Do Autorki(2011-11-18 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    Błogosławieni, którzy nie mając nic mądrego do powiedzenia oszczędzają ...
    chociaż język.
    Brakuje mi jeszcze tylko hasła Autorki:
    "Bić KUŁAKÓW ..."

    Odpowiedz
  • Mira Suchodolska(2011-11-18 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    Nie bić i nie kułaków. Opodatkować i oskładkować sprawiedliwie, tak jak resztę społeczeństwa. I błogosławieni, którzy mają na tyle odwagi, żeby się podpisywać pod tym, co piszą. Tchórz zawsze działa pod przykrytą przyłbicą. Człowiek odważny przyjmuje ciosy na własną klatę

    Odpowiedz
  • Wasyl(2011-11-18 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    Sawicki ta zakazana morda do dymisji. Europa Zachodnia ledwo zipie z powodu kryzysu a ten człowiek bezczelnie żąda dalszych przywilejów. Trybunał Stanu dla tego delikwenta!

    Odpowiedz
  • MS(2011-11-18 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Wasyl, Trybunał Stanu w Polsce nie działa. Zobacz, ile było pozwów i co się z nimi stało. To taka dynia z wyszczerzonymi ząbkami, która nawet dzieci nie straszy

    Odpowiedz
  • Jeszcze do Autorki.(2011-11-18 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Wybaczy mi łaskawa Pani,
    ... ale nadal trudno mi podzielić szczególnie formę i treść Pani argumentacji.
    Dziękuję za edukację mnie na temat: podatku rolnego od areału gruntów rolnych.Teraz już wiem,że to nie jest realnie płacony PODATEK od źródła dochodu na wsi, ...ale jakieś tam wirtualne UFO na wsi.Niech i tak będzie ...
    Przykro mi, ale forma i treść Pani argumentacji opadatkowania przypomina mi trochę" ..."młócenie zeszłorocznej słomy nowymi CEPAMI"... dla plew.
    A za "Tchórza" dziękuję ... Jakie to miłe dowartościowanie ... Czytelnika.

    Odpowiedz
  • Mira Suchodolska(2011-11-18 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny Czytelniku. Weszłam tutaj, aby porozmawiać, i chętnie będę walczyła na argumenty. Z całą sympatią i szacunkiem, ale wkurza mnie, jeśli ktoś obraża mnie incognito. Nie jestem miastową panienką, wiele lat przeżyłam na wsi, którą kocham, i której będę bronić, tak samo, jak ludzi, którzy tam żyją i pracują. Jeśli Pan (z jakiegoś powodu mam wrażenie,że Pan, nie Pani) chce wymienić poglądy - zapraszam. Tutaj, albo na priv na FB. Pozdrawiam, MS

    Odpowiedz
  • Macie co chcecie!(2011-11-18 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jak glosowaliscie - tak macie!

    Przeciez wiadome bylo Ze PO tylko z PSLem bedzie w koalicje wchodzic.

    Jak ja sie ciesze, ze mnie juz od lat w tym kraju nie ma.
    Szkoda tylko, ze jak widze - nie ma juz do czego wracac.

    Lud ciemny, omamiony przez media kontrolowane przez cwanych i pazernych politykow obudzi sie z reka w nocniku jak mu braknie na chleb, leki i ogrzanie domu.

    Ale wtedy beda juz 'inni', ktorzy beda znowu obiecywac cuda i obwiniac za wszystkie zlo tych, co byli przed nimi.

    I tak karuzela sie kreci od ponad 20 lat.

    Odpowiedz
  • Do Pani Suchodolskiej(2011-11-18 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda Pani czasu i energii na dyskusje z tymi, ktorzy anonimowo, bezczelnie i bez zadnego wyrazu szacunku (i bez zadnej wiedzy!) pisza tak jakby pozjadali wszystkie rozumy.

    Ale taka juz chyba natura naszego narodu. Co drugi Polak jest przeciez ekspertem w kazdej dziedzinie!

    Artykul wysmienity.

    Odpowiedz