Marczuk: Zmuśmy państwo do racjonalnego wydawania naszych pieniędzy

autor: Bartosz Marczuk07.11.2011, 06:00; Aktualizacja: 07.11.2011, 11:08

Renty dla 50-letnich wdowców oznaczają wyższe podatki. A nie ma uzasadnionego powodu, dla którego mamy coraz więcej wpłacać do publicznej kasy na rzecz osób, które mogą same się utrzymać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • wdowa(2011-11-07 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Marczuk!
    Czy jak się zabierze wdowie to zmniejszy sie cena paliwa? czy papierosy będą tańsze? TO PANSKIE SLOWA "Podrożeje olej napędowy, papierosy, rząd zlikwiduje nam też możliwość oszczędzania na jednodniowych lokatach antybelkowych. Już teraz jadąc na stację benzynową, powinniśmy sobie zdawać sprawę, że wybieramy się do punktu poboru podatków. Ponad 50 proc. ceny, jaką płacimy za litr paliwa, wędruje do fiskusa. Generalnie nasze państwo jest pazerne. Rząd przepuszcza przez swoje trzewia blisko połowę naszego bogactwa – jego wydatki sięgają 48 proc. PKB. To ponad 620 mld zł rocznie."
    Kto stanie w obronie najbiedniejszych.Nikt.Najlepiej wszystko zabrać biednym.bo oni do biedy przyzwyczajeni!!!Sprawdzali jak to Zyć za 500 zł miesiecznie z kamera robili zakupy i co? jaki wniosek z tych eksperymentów
    Ja nie mam co trzymac na jedniodniowych lokatach.Zyje od 1 do otatniego za grosze.

    Odpowiedz
  • Pawel(2011-11-07 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Marczuk!
    Czy sadzi Pan ,ze latwo jest zatrudnic sie bedac po 50-tce.Niech pan sprawdzi.Jezeli zona pracowala 35 lat i niedoczekala emerytury to jej pieniazki otrzymuja w postaci emerytur prokuratorzy 14000 zl ,agent Kaczmarek 34lata 4000zl.Jak wyliczane sa te emerytury.Jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest indywidualny system emerytalny z mozliwoscia wyboru Towarzystwa ubezpieczeniowego,niezalezny od Panstwa.Najlatwiej zarzadza sie (rozrzutnie ) nie swoimi pieniedzmi,dodajac sobie przywileje z tytulu zarzadania-Panstwo.
    Jest Pan daleki od rzeczywistosci.To jest tak jak sie zyje na salonach.
    Najpierw nalezy zweryfikowac problem zanim sie cokolwiek napisze.Chyba ,ze pisze sie na zamowienie.
    A co z rzesza niepotrzebnych urzednikow.Przypomne w 1989 r bylo ich 179 tys. ,obecnie prawie 500tys.Do tego doliczmy utrzymanie biur-ogrzewanie prad,urzadzenia biurowe itp.
    Szukajmy oszczednosci,w uproszczeniu przepisow ,likwidacji koncesji itd.Stworzmy prawdziwy rynek bez roznych dziwolągow,jak np.szkolenia,ktorymi zajmuja sie ludzie ktorzy nigdy poza szkoleniami nie pracowali.Jakie maja oni pojecie o prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej i o rynku pracy .Ulatwienie dostepu do dotacji na otwarcie wlasnego biznesu.
    Czy Pan wie jakie bizantyjskie mecyje trzeba przejsc ,zeby cokolwiek otrzymac?Zeby sie wszystko krecilo potrzeba zwiekszyc zatrudnienie w produkcji ,uslugach.Nie bawmy sie w mocarstwo.Ile kosztuje nas wojna w Afganistanie?Lotnisko w Krzesinach?Przykladow zmarnowanych pieniazkow mozna mnozyc mnostwo.Emerytury gornicze,policyjne ,wojskowe.
    Przyzwyczaili sie wszyscy grzebac w kieszeni najbiedniejszych.Najlatwiej.Nie podskocza.Przejedz Pan po prowincji zobacz,zapytaj ludzi.
    Nie pisz Pan artykulow siedzac w wygodnym biurze,polegajac na informacjach ministerialnych i tym podobnych.
    Bardzo w tej warszawce odeszliscie od rzeczywistosci

    Odpowiedz
  • wdowa(2011-11-07 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ne mam mieszkań ani domów.Chciałabym utrzymac sie sama ale czy moge za 1200 zł ?

    Odpowiedz
  • a(2011-11-07 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Marczuk - za nas to robi już Unia. My postępujemy tak jak opisali internauci, a Unia już rozlicza Grecję, a będzie rozliczać Włochy. Czy skończy się budowaniem na gruzach? To się okaże. Obawiam się powszechnej nędzy, gdyż, źle wydajemy pieniądze i nieudaczników nie potrafimy rozliczać, a nawet ich chwalimy /np. wyznawcy Jarkacza i inni wierzący w zemstę wrogich sił/. Do poz. 4 proszę zadzwonić do najbliższego punktu opieki społecznej. Tam zajmują się przyznawaniem świadczeń społecznych i zasiłkami na osoby niepełnosprawne. Jeżeli chodzi o refundacje leków to najbliższy Urząd Skarbowy tez poinformuje /ulgi podatkowe/ oraz lekarz /aptekarz/ powinien wiedzieć, które są refundowane

    Odpowiedz
  • uhm(2011-11-07 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko jak to zrobić by znów nie dodać "TYM CO POTRAFIĄ"...ciekawą prośbę o poradę wyczytałam , co WY na to:cytuję
    RE: Zasiłek opiekuńczy na osobę starszą.

    ---

    Witam wszystkich jestem pierwszy raz na forum dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli coś jest nie tak. Czytałam wasze wypowiedzi co do Zasiłku na osobę starszą ale chciałabym się upewnić. Wraz z mężem dostaliśmy od mojej cioci i jej męża dom który został przepisany notarialnie w zamian za dożywotnią opiekę nad nimi. Chciałam jeszcze nadmienić ze ciocia to siostra mojej babci. Ciocia i wujek nie mają dzieci sa zupełnie sami i mają 84 i 91 lat i wymagaja stałej opieki i tu moje pytanie czy w takiej sytuacji moge ubiegac sie o jakieś świadczenia w związku opieki nad nimi dodam jeszcze ze jestem osoba nie pracujaca. Z góry dziekuję za odpowiedz i pomoc.

    Odpowiedz
  • hitaczi(2011-11-07 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Po pierwsze ludzie nie rozumieją zależności między rozdawnictwem a podatkami. Po drugie nie chcą zamian albo liczą że akurat ich ominie - bo właściwie każdy domaga się zmian ale nie u siebie. Na szczęście państwo się tak szybko zadłuża że lada chwila będzie musiało przestać. Nawet jak rząd ominie konstytucję to nie będzie chętnych do pożyczania. Niestety w tej kwestii potrzeba tragedii, rewolucji i budowania od nowa na gruzach. Taka już nasza narodowa specjalność.

    Odpowiedz
  • skrajny liberał(2011-11-07 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ma Pan rację anie Bartoszu, ale jak ich do tego zmusić???

    Odpowiedz
  • H(2011-11-07 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    oraz siebie do płacenia danin.
    Moralnosc i etyka u wielu działa na zasadzie radia, mozna zrobic glośniej, ciszej lub wyłaczyć.

    Odpowiedz