Król: To nie jest państwo prawa, tylko emerytalnego bezprawia

autor: Marcin Król04.11.2011, 08:40; Aktualizacja: 04.11.2011, 08:48

Podobno w ZUS brakuje iluś tam miliardów. A w gazetach i mediach elektronicznych bez przerwy mowa o emeryturach. A to agent Tomek zrezygnował łaskawie z pobierania emerytury oprócz poselskich uposażeń, a to dwaj prokuratorzy w stanie spoczynku mają chęć i na emeryturę w wysokości ponad 10 tysięcy złotych, i na poselskie uposażenie w wysokości 12 tysięcy, a to – mówi się – że z PSL-em nie uda się doprowadzić do reformy KRUS, albo tylko do bardzo ograniczonej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (121)

  • hitaczi(2011-11-04 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem profesor tytularny nie powinien mieć specjalnej emerytury. Jeśli już to płacić mu więcej za pracę żeby mógł więcej odłożyć. To samo górnicy i policjanci: płacić im tyle żeby przez 15 lat pracy odłożyli na 30 lat emerytury ale ŻADNYCH przywilejów. Jeśli zastąpimy prokuratorów profesorami to system dalej będzie niesprawiedliwy i chory. Zero przywilejów, zero wyjątków - tylko to ma sens.

    Odpowiedz
  • Panie Król(2011-11-04 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    żenada co Pan pisze. Przecież Święczkowski i Barski juz dawno oświadczyli, że rezygnuja z uposażenia poselskiego i zachowują tylko emeryturę. Jak Panu szkoda trzeba było skończyc prawo, aplikację i zostać prokuratorem! Mam nadzieję że zamieścicie mnój komentarz. Nikogo nie obrażam. Jak zamieścicie to szacunek i kupię wasze wydanie papierowe

    Odpowiedz
  • W stanie spoczynku(2011-11-04 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dożywotnie uposażenie prokuratorów Prokuratury Generalnej w stanie spoczynku wynosi około 14 tys. zł miesięcznie. Uzyskali je (Barski i Święczkowski) z końcem marca 2010 r., gdy rozdzielono resort sprawiedliwości i Prokuraturę Generalną, kiedy prokuratorzy nie chcący pozostać w nowej strukturze mogli z niej zrezygnować, odchodząc w stan spoczynku nawet mimo młodego wieku (Barski ma 43 lata, a Święczkowski – 41. (PAP).

    Odpowiedz
  • KU.(2011-11-04 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    To są bzdury z tymi 6000 zł brutto dla profesorów. Nie liczy pan do pensji profesorskich :dodatków kierowniczych,13-tki, nadgodzin, recenzji, promotorstw, wykonywania badań w grantach KBN za nie małe pieniądze i ekspertyz. Każdy profesor wchodzi w próg przekraczający 30 krotności wynagrodzenia średniego od którego liczy się ZUS zaledwie w wysokości 2,45 % lub dla młodszych poniżej 60 lat 3,38%. Również przy prawach autorskich niewspółmierne jest bardzo korzystne pobieranie wynagrodzeń. Powinien raczej zająć się Pan grupami porównywającymi uposażenia z innych szczebli. Profesorowie mają bardzo dobrą pracę i uposażenia.

    Odpowiedz
  • policjant (jeszcze, m. in dzięki mediom)(2011-11-04 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Pnie Redaktorze Król, dlaczego nie zająknie się Pan nad 50% kosztem uzyskania przychodu, z którego korzysta m. in. właśnie Pan. Dlaczego więc Pan zagląda do mojego portfela, a jednocześnie skrywa Pan zawartość swojego. Fuj, nie ładnie!!!

    Odpowiedz
  • +++(2011-11-04 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    ...no i znowu ten nawiedzony hitaczi z pomysłami spod budki z piwem?
    - A morał z tego taki, że im większy idiota, tym wspanialsze majaki!
    Zatem hitaczi, idź i się utop a będzie to z pozytkiem dla ciebie siebie i nas wszystkich oczywiście!
    /-/+++
    PS Bul, bul, bul!

    Odpowiedz
  • żona psa(2011-11-04 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    ODPOWIEDZ jest prosta ale DLA PISMAKA ZA TRUDNA !!! bo nawet KAŻDY glina komuś chociaż RAZ życie uratował a profesorek NIE -tak jak i pismak/który tylko pluje jadem/ i to ONI mają mieć GODNE emerytury a nie wy... lecz dla WAS wykładnią jest agent Tomek i jego emerytura a nie emerytura zwykłego f-sza...zastanawiam się czemu jesteście tacy ograniczeni...żenada

    Odpowiedz
  • policjant [jeszcze chce pracować po 15 latach służ(2011-11-04 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Król tak zwane "przywileje"policjantów zostały wprowadzone jeszcze w Polsce międzywojennej.Policjant również całe życie się szkoli i uczy,aby dojść do wyższych stanowisk.Przyjmując się do Policji wiemy na jakich warunkach będziem służyć i wymagamy,aby te warunki zostaly spełnione.Na służbie tracimy zdrowie psychiczne,fizycznie i umieramy.Jeśli Pan uważa,że marna emerytura zwykłego policjanta jest żartem, to według mnie Pana walka z komuną też była żartem.Niema Pan zielonego pojęcia o pracy POLICJI .Prace policjantów docenicie na EURO 2012.

    Odpowiedz
  • H(2011-11-04 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast stosować zasadę"Dziel i rządź" proszę podac sposób na wyjście z sytuacji.

    Odpowiedz
  • glina(2011-11-04 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    moja pensja 2000 tys w porywach 2400, ztego 45 proc.emerytury po 15 latach, proste do obliczenia, wyzsze wykształcenie zadnychszans na jakikolwiek awans, wiec niech pan spojrzy na zarobki policjatow na najniższych etatach z całej polski najlepiej z prowincji. z czego utrzymuje rodzine, proste wieczne pozyczki u rodziny a dorabiac przeciez nie wolno pozdrawiam autora tekstu

    Odpowiedz
  • BELIAHL(2011-11-04 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli ktoś idzie do zawodu, po to, by po 15 latach mieć emeryturę jest zwykłym pasożytem i obibokiem. To relikt komuny, gdzie praca w niektórych instytucjach była niewdzięczna i kojarzona z reżimem.To przywileje postbolszewickie. W gospodarce wolnorynkowej nie powinno być żadnych przywilejów emerytalnych. Nikt nie robi łaski, że jest policjantem,prokuratorem czy oficerem. Może być ornitologiem,fizykiem,logopedą,pszczelarzem,ciastkarzem,betoniarzem itd... Na równych prawach!!!

    Odpowiedz
  • H(2011-11-04 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast stosowac zasade "dziel i rządź" prosze podac sposob na wyjscie z gwatmaniny przepisow.

    Odpowiedz
  • dziennikarska kasta do likwidacji(2011-11-04 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszy mnie ostatnio wzrost zainteresowania dziennikarzy stanem państwowej kasy i pojawiają się liczne artykuły o tym, że należy zlikwidować KRUS, objąć rolników podatkiem dochodowym jak resztę społeczeństwa. Chwała im za to. Dziennikarze też starają się tropić wszystkich innych uprzywilejowanych jak służby mundurowe, górników, lekarzom chcą instalować kasy fiskalne itp. Wszytko ładnie ale umyka im jeszcze jedna grupa uprzywilejowana, o której jakoś zapominają. A chodzi o... DZIENNIKARZY właśnie! Dziennikarze płacą o połowę niższe podatki od reszty osób je płacących ponieważ obejmuje ich coś takiego jak - 50% koszty uzyskania przychodu. Dzięki temu dziennikarze też są tymi, którzy korzystają z zupełnie nieuzasadnionego przywileju. Przywilej ten dotyczy wszystkich dziennikarzy czyli też tych, którzy pracują normalnie na etacie. Jakie oni mają koszty uzyskania przychodu? Pracodawca zapewnia im biurko w redakcji, telefon, Internet, komputer, redakcja prenumeruje prasę więc nawet konkurencję można poczytać za darmo. Pracownicy radia czy telewizji nie kupują sobie sami kamer, mikrofonów i innego sprzętu bo zapewnia go pracodawca. Kiedy jadą w teren normalnie jak inni zatrudnieni na etacie i objęci kodeksem pracy dostają delegacje. Gdzie tu sprawiedliwość??? Parafrazując teksty naszych dziennikarzy o innych uprzywilejowanych grupach: ?Czy może tak być, aby dobrze zarabiający dziennikarz płacił niższe podatki niż pielęgniarka lub pani na kasie w supermarkecie?? Oczywiście pojawią się głosy, że dziennikarze muszą cały czas się dokształcać, ?być na bieżąco? więc kupują literaturę specjalistyczną itp. Ale przecież w dzisiejszych czasach jest normą, że prawie wszyscy cały czas się dokształcamy czy ?zabieramy pracę? do domu. I nikt nie ma z tego tytułu takich przywilejów jak dziennikarze. Zresztą dziennikarza pracujący na tzw. ?wolnej nodze? prowadzący własną działalność gospodarczą też nie powinni mieć 50% kosztów uzyskania przychodu. W ten sposób są oni uprzywilejowani w stosunku do innych osób prowadzących działalność gospodarczą, które nie mogą korzystać z takiej 50% ulgi podatkowej i mogą odliczyć jako koszt tylko to co faktycznie było kosztem ich działalności i co mogą udokumentować. Dlatego walcząc o równe prawo dla wszystkich dziennikarze nie powinni zapominać o sobie. Prawo podatkowe powinno być takie samo dla wszytskich - dla dziennikarzy też. Nie chcę aby ktoś pomyślał, że jestem przeciw dziennikarzom lub im zazdroszczę. Ale śmieszy mnie święte oburzenie niektórych autorów, chcących (słusznie) zwalczać nieuzasadnione przywileje i nierówności ale zapominających o tym, że dziennikarze też należą do uprzywilejowanych. Uważam, że podatki powinny obowiązywać w równym stopniu wszystkich a cały system powinien być prosty i przejrzysty? co oczywiście patrząc na działania naszych polityków i urzędników brzmi jak puste życzenie lub SF.

    Odpowiedz
  • Anty beliahl(2011-11-04 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Beliahl uspokój się zażyj te różowe które lekarz ci zalecił a później idź do pośredniaka po zasiłek, nieuku

    Odpowiedz
  • EMERYT(2011-11-04 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj rano Pan Redaktor Wojciech Mann w Trójce Radiowej podał, że znany nam aktor, 77 letni JAN KOBUSZEWSKI po 55 latach pracy otrzymuje EMERYTURĘ w wysokości 1200 złotych miesięcznie !

    Odpowiedz
  • policjant[jeszcze ...........](2011-11-04 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Po równo już było za komuny BELIAHL.

    Odpowiedz
  • policjant[jeszcze ............](2011-11-04 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do Pana Króla i podobnych mu dziennikarzy pasował by cytat z św.Łukasza"Czemu to widzisz drzazgę w oku brata swego,a belki we własnym oku nie dostrzegasz ?

    Odpowiedz
  • Dlaczego dziennikarze robia nagonki?(2011-11-04 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę wytłumaczyc jedna rzecz skoro mundurowi mają takie rozpasane przywileje to skad tam tysiące vacatów, dlaczego brak chętnych do tego miodu?Zamiast jątrzyć proponuję przedstawic alkternatywę!!!Co propnujecie zawistnicy dać po 2tys i służba do sranej śmieci aż podstarzałego policjanta ment na ulicy nie zatłuczę, a żolnierza talib.Wszak będzie taniej, podkreślam NA CAŁYM ŚWIECIE SĄ PRZYWILEJE DLA MUNDUROWYCH BO I TRUDNIEJ NIZ PROFESOROWI NA UNIWERSYTECIE DOŻYĆ TEGO MIODU. PIEPRZENIE PSUEDODZIENIKARZY O EMERYTURACH PO 15 LATACH TO BZDURA NIKT NIE CHCE ODCHODZIC. A TU SRANIE JADEM O "AGENTACH TOMKACH" ZEJDŹCIE PANOWIE NA ZIEMIE.PRZESTAŃCIE SZCZUC JEDNYCH NA DRUGICH!!!

    Odpowiedz
  • niezadowolony(2011-11-04 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Człowieku zastanów się co ty piszesz i kogo porównujesz, zejdź na ziemie. narażenie życia u profesora porównujesz z narażeniem życia policjanta. Chciałbym Cię chociaż raz zobaczyć na zabezpieczeniu meczu kiedy rzucają w ciebie "mołotowy" kamienie i inne niebezpieczne rzeczy. Jedź zatrzymywać niebezpiecznych przestępców którzy na co dzień zabijają niewinnych ludzi. To jest czysto fizyczne działanie policji. jednakże nie zapominaj że policjanci także muszą znać przepisy prawa więc także muszą się szkolić. Muszą też przekładać tony pism na które udzielają odpowiedzi. Tworzą decyzje, postanowienia, analizy, statystyki a w wolnych chwilach zatrzymują bandytów z odbezpieczoną bronią. Twoje i pana profesora zagrożenie - to jak bezpiecznie przejść przez jezdnie aby nie wpaść po samochód, albo nie ubrudzić sobie dłoni od atramentu. Pozdrawiam pana, który nie wie co pisze w tak profesionalnej gazecie.

    Odpowiedz
  • stały czytelnik(2011-11-04 11:53) Zgłoś naruszenie 00