Król: To nie jest państwo prawa, tylko emerytalnego bezprawia

autor: Marcin Król04.11.2011, 08:40; Aktualizacja: 04.11.2011, 08:48

Podobno w ZUS brakuje iluś tam miliardów. A w gazetach i mediach elektronicznych bez przerwy mowa o emeryturach. A to agent Tomek zrezygnował łaskawie z pobierania emerytury oprócz poselskich uposażeń, a to dwaj prokuratorzy w stanie spoczynku mają chęć i na emeryturę w wysokości ponad 10 tysięcy złotych, i na poselskie uposażenie w wysokości 12 tysięcy, a to – mówi się – że z PSL-em nie uda się doprowadzić do reformy KRUS, albo tylko do bardzo ograniczonej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (121)

  • nw(2012-12-23 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    praca do policjanta do 67 lat, to jest sprawiedliwe i zero przywilejow

    Odpowiedz
  • tsenre(2011-11-16 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Polska to emerytalne bezprawie , sobie państwo , rasizm społeczny . Demokracja - to jakiś żart . Patriotyzm - śmieszne . Dno moralne- to jest nasza polska.

    Odpowiedz
  • recenzent(2011-11-16 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    Pana "obiektywizm" w tym artykule poraża. Może zanim Pan zacznie przelewać na papier swoje refleksje na temat wysokości emerytur prokuratorów i policjantów ustali Pan a następnie przedstawi fakty dotyczące np. wynagrodzeń szeregowych i nie pełniących funkcji policjantów oraz prokuratorów z niższych szczebli prokuratury, którzy pracują na tzw. pierwszej linii i porówna Pan te dane np. z wynagrodzeniami osób wykonujących inne zawody w tym prawnicze albo z prawdziwymi danymi dotyczącymi zarobków profesorów czy też posłów. Można byłoby wyrobić sobie wówczas zdanie na temat tego kto ma możliwość odkładania na emeryturę. Warto byłoby także podać w jakim wieku przecietny prokurator lub sędzia nabywa prawo i przechodzi w stan spoczynku a poprzestawać na przykładzie dwóch osób, które nabyły to prawo na skutek likwidacji Prokuratury Krajowej. Takie jednak potraktowanie tego tematu wymagałoby większego wysiłku, nie byłoby zapewne tak "efektowne" i oczywiście dalekie od oczekiwań wielu rządzących obecnie polików.

    Odpowiedz
  • M.J.(2011-11-16 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do "przedpiśców":A może byście tak, Panowie, spojrzeli na emerytury "mundurowe", z innego punktu widzenia, np. kobiet, które pracują ok. 40 lat składkowych, aby osiągnąć emeryturę w wysokości 40% swoich średnich zarobków? Czy nie wstydzicie się przechodzić na em-kę poniżej 50 roku życia, skoro Wasze żony/ a często jeszcze matki!/ mają niebawem pracować do 65, a nawet 67 roku życia, osiągajac składkowy staż pracy powyżej 45 lat? Zastanówcie się, kto pracuje, byście mogli pobierać emerytury dłużej niż 30 lat!Przeważnie kobiety, bo połowa męzczyzn niemundurowych nie dożywa do 65 roku życia, aby cieszyć się swoją emeryturą!

    Odpowiedz
  • Płk(2011-11-16 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękuję za miłe słowa i również pozdrawiam z samego rana.Fajnie nam się piszę.Ciesze się że poznaliśmy się lepiej i jednocześnie że zostałem częścia Waszego codziennego rytuału.Dzięki za dobre intencje i oferowaną pomoc w sprawie warsztatu, ale już sobie poradziłem.Miło mi będzie że tak jak piszecie macie ochotę na wizyte w mojej kawiarnii.Przykro mi ale u mnie w lokalu piwa nie ma , z alkoholi jest tylko wino średniej półki przede wszystkim riesling, gewurztaminer, pinot gris (zwany w odległej przeszłości tokayem) i bardzo ceniony wśród winiarzy czerwony pinot noir.Napiszcie kiedy chcecie wpaść, będę czekał i podam adres. Niezmiernie się cieszę że macie tak wiele szacunku i empatii dla zawodu żołnierza.To ważne w dzisiejszych czasach kiedy prowadzi się medialną nagonkę na mundurowych.O ile jest to zrozumiałe w przypadku Pana Dziadka który był dla żolnierzy towarzyszem słuzby przez 30 lat, dzielac ich dolę i niedolę.O tyle słowa Tomasza G brzmia szczególnie miło.Podobnie jak Wy sądzę że rząd w tej sprawie wykaże umiarkowanie, kierujac się nie populizmem a zdrowym rozsądkiem.Do miłego, również pozdrawiam Wasze rodziny.

    Odpowiedz
  • Stary Dziadek(2011-11-15 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    Do TG poz116.Ja go nie gloryfikuję tylko w życiu nauczono mnie pracy i szacunku dla innych jak również ich pracy( między innymi fizycznej bo w swoim życiu poznałem wiele i przez wiele przeszedłem) ale nie cierpię chamstwa cwaniactwa i pogardy dla ludzi uczciwie pracujących, a tolerujących cwaniactwo,chamstwo i żerujących na wyzysku innych.A z tym piwem to pamiętam w dawnych czasach też nie sikano ale ale chrzczono i na tym dobrze wychodzili i być może jakieś nawyki rodzinne pozostały. Bo najważniejsza dla tego typu ludzi to kasa.Życzę dużo zdrowia abyśmy zdążyli odebrać to co wpłacaliśmy a nie zostawiali innym co na to nie zasłużyli Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • TG(2011-11-15 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do 115. Oj dziadki, bo ja tez. My z takim becwalem dyskutujemy?! on patologia, podchodzacy pod pedala,nalogowca, a na pewno bezmozgowiec, dziury w mozgu ktorych zalatac sie nie da, a MY tzn. TY gloryfikujesz go piszac do niego z Duzej litery! on rzeczywiscie moze byc palkownikiem ale ZOMO,swiadczy jego prymitywizm jaki cechowal dawnych ubekow , /daj mu adres warsztatu/ .Wniosek: zlikwidowac wszelkie przywileje i zagonic palantow do roboty! on prowadzi kawiarnie? ja bym sie u niego piwa nie napil, wiadomo czy nie sika do kufli? Pzdrawiam Cie Dziadku i wszystkich podobnie myslacych.

    Odpowiedz
  • Stary Dziadek(2011-11-15 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Takich informacji szukaj wśród swoich a nie wśród prostaków i debili bo tym prostakom na Twoich pieniążkach nie zależy bo Tacy jak Ty stoją w kolejkach do tych debili i się płaszczą i nadal próbują wleżć w pewną część ciała tylko to nie zawsze Wam się udaje bo po przejściu na emeryturę nikomu na Was nie zależy. A Wam się wydaje że pieniądze to wszystko być może dla Was ale nie dla wszystkich bo są ważniejsze rzeczy które w życiu się liczą bardziej ale co ja tu stary dziadek prostak będę uczył człowieka po fakultetach

    Odpowiedz
  • Płk(2011-11-15 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Cześć chłopaki! Też Was polubiłem, przepraszam ale popołudniami nie mogę pisać. Prowadzę małą kawiarnię, nic wielkiego ale czasu trzeba poświęcić sporo.No cóż jakoś na chleb trzeba zarabiać. A tak a propos to może ktoś zna dobrego fachowca od klimatyzacji w Toyocie RAV4 w Warszawie? Serwis mi spaprał i teraz ciagłe problemy. Będę wdzieczny.Również goraco pozdrawiam i miłego surfowania Wam życzę

    Odpowiedz
  • TG(2011-11-14 17:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do rycerza badacza 111.nalezy sie cieszyc, ze wytrzezwiales i choc na kacu wziales sie za "robote" tj.wg ciebie" badania". Temat tresciwy - " wlazenie w dupe" i juz widac ze zglebiles go praktycznie, mozna przypuszczac ze jestes po glancowaniu odbytnicy i swobodnie zaczynasz wyciagac wnioski - lepiej z mydlem,wazelina czy na sucho, aby dojsc do tak wysokiego stopnia ? Zycze powodzenia w badaniach , ale nie awansu, bo gdyby general prezentowal taki prymitywizm,pyche, uposledzenie umyslowe, miernote, a to juz takiej randze nie przystoi.

    Odpowiedz
  • Stary Dziadek(2011-11-14 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    Do płk poz 111 .Wyniki badań ani też spostrzeżenia takich naukowców mnie osobiście nie interesują bo w Polsce mamy masę wszelkiego typu pseudo naukowców i to z tytułami a wystarczy spojrzeć na stan polskiej gospodarki i nasze zadłużenie do którego tacy mądrzy ludzie (za takich się uważają) doprowadzili a następne pokolenia będą spłacać.A o randze naszych uczelni wystarczy spojrzeć na ranking uczelni w rankingu światowym. To świadczy o
    wartości i tytułach naukowych, skoro w jednym z postów taki człowiek z tytułem ( pisał że ukończył studia) twierdził że służby mundurowe budżetu nie obciążają dlatego że mają swoje biura emerytalne i to one im wypłacają emeryturę a na pytanie czy do ich biura emerytalnego pieniążki dostarcza Święty Mikołaj już mi nie odpowiedział .Tak że życzę takim naukowcom dalszego podejmowania tak trafnych decyzji a na skutki mam nadzieję że nie będziemy długo czekać (wolałbym się mylić i tego nie doczekać)Pozdrawiam życzę również dużo zdrowia i logicznego nie naukowego myślenia

    Odpowiedz
  • Płk(2011-11-14 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Witam Szanownych Panów!Niestety z przykrościa muszę Panów pożegnać, obowiązki czekają, emerytura niska więc muszę pracować, często brak czasu na prowadzenie niezwykle ciekawych doświadczeń z dziedziny psychologii tłumu i manipulacji socjotechnicznej w internecie do których to należała i rozmowa z Panami.Dziękuję Panom za pełne zaangażowanie i poświecenie czasu na badanie.Przykro mi ale tą drogą nie moge przedstawić wyników badań ani też własnych spostrzeżeń.
    Życzę Panom powodzenia i dalszego spełniania sie na niwie poszukiwania alternatyw dla swoich kompleksów drogą internetową.Wiele zdrowia bo ono będzie niezbędne.

    Odpowiedz
  • Stary Dziadek(2011-11-13 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do płk .Kto właził w dupę to niech sobie przypomni ten co o tym pisze bo pamiętam jak przyjeżdżały różne kontrole i jak się tacy jak płk się zachowywali a ja nikomu włazić nie musiałem bo nie miałem takiej potrzeby.To właśnie tacy którzy liczyli na awans i ryli na stopień jak to pisze renia włazili w pewną część ciała i załatwiali pewne ochłapy żeby tylko mieć układy .A w stanie wojennym jak się było komisarzem to była figura i profity.I całkowicie zgadzam się z TG poz109 ponieważ nie możesz zrozumieć podstawowej rzeczy że nie ma przyzwolenia społecznego na dyskryminację ludzi żeby jedni po 15 latach mogli iść na emeryturę i pracować a inni po czterdziestu kilku latach pracy byli wysyłani na zasiłek przedemerytalny którego wysokość wiadomo jaka jest A tak jak pisze TG. to chyba o odszkodowanie nie musisz występować bo w większości Ci którzy odchodzili to stawali na komisję( między innym psychiatra) bo to jest związek ze służbą a pracować mogą i parę procent też doszło i nie obrażaj innych bo niektórzy na swoją emeryturę muszą faktycznie służyć tak że nie można traktować wszystkich jednakowo ale i ich doświadczenie i wiadomości powinno się wykorzystywać bo to jest zbyt cenne aby to marnować

    Odpowiedz
  • TG(2011-11-13 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do palk.rycerza 103-108. Szkoda klawiatury, ale...- prosty chlopie nie kumasz o o co chdzi ani w art. ani w post., a tym samym obrazasz oficerow swoimi wpisami podszywajac sie pod PLK. ty moglbys byc lekarzem,pilotem?! - w tych zawodach trzeba miec glowe a w niej olej, a nie ZAKUTY LEB! no moze bokserem to by cie jakis osilek szybko sprowadzil na ziemie. Powinienes wystapic o odszkodowanie za kpl.zdziczenie, zbaranienie w czasie sluzenia bo z tego sie nie wyleczysz /chociazby swiadcza o tym wstawki ang. lac.nie pasujace do zadnego kontekstu/Produkuj sie dalej, prostaku.

    Odpowiedz
  • płk(2011-11-13 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Devide et impera! [ Dziel i rządź! ]
    I to się świetnie udaje - o czym świadczą wpisy na forum!
    Skłóconymi łatwiej manipulować, skłóconym łatwiej WSZYSTKO wmówić!
    Proszę zwrócić uwagę na tytuł artykułu...

    Odpowiedz
  • renia(2011-11-13 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    Oj tam, wyryłeś sobie pułkownik stopień i emeryturę to się ciesz.
    Nie obrażaj innych.Jak na półkownika to nie masz tak wiele. Ja jestem kobietą,
    też mam podobną emeryturę, jeszcze sobie pracuję ale nie ma we mnie chyba
    takich złych emocji. Przywileje emerytalne trzeba znieść bo inaczej nasze dzieci
    wyjdą na ulicę i nie pomoże ani wojsko ani policja.Przywilejem powinna być wyższa płaca a nie emerytura w wieku 40 lat.

    Odpowiedz
  • płk(2011-11-12 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    Krew mnie zalewa jak czytam wypoweidzi takich "psów ogrodnika" jak TG I Dziadek ludzie ani mi w głowie zazdrościć lekarzowi, pilotowi czy bokserowi że zarabia dużo.MOŻNA BYŁO NIM ZOSTAC.Ale nie zostałem moja wina.
    TG mogłeś zostać pułownikiem który jak twierdzisz moze byc debilem i zarabiałbyś po 7tys.
    Marnujecie własne zdrowie i czas na zwykła zawiść.Wszędzie są ludzie i klamki.Zniszczycie sobie reszti newrówó na zaglądanie do cudzych kieszeni.Żałosne

    Odpowiedz
  • płk(2011-11-12 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    tak a propos to takie buraki jak wy skutecznie leczą obecnie służących z takich pojęć jak patriotyzm

    Odpowiedz
  • płk(2011-11-12 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Dziadek no to moja wina że cie do wojska nie przyjeli na zawodowego?Właziłeś w dupe zawodowym a teraz szczekasz "internetowo"?

    Odpowiedz
  • płk(2011-11-12 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż mea culpa nie wolno zaczynać dyskusji z burakami i chamami bo nie ma szans.Sprowadzą dyskusję do swojego poziomu i pokonają doswiadczeniem.
    TG- Jełopie słuzby nadterminowej nie ma juz dawno

    Odpowiedz