Sikora: Lekarz jak kierowca tira

autor: Dominika Sikora23.09.2011, 03:00

Związek zawodowy lekarzy domaga się wprowadzenia zakazu pracy na kontraktach. I tłumaczy, że medycy są przepracowani.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

  • kama(2011-09-24 17:02) Zgłoś naruszenie 00

    wprowadzić elektroniczne czytniki dla lekarzy tak jak dla znacznej części społeczeństwa pracującego w innych zawodach. lekarze to nie święte krowy i zacznijmy ich rozliczać skoro biorą wynagrodzenie za cały etat to nie może być tak, że o godz 11 już ich nie ma w szpitalu. Kto z nas może wyjść z pracy o godz. 11? Jak pracują 3 godz to należy im płacić za 3 godz a nie za cały etat a poza tym jak to jest możliwe, że pozostały dyżurny lekarz "radzi" sobie z obowiązkami pozostałych (nieobecnych lekarzy) a może po prostu lekarzy zatrudnionych w szpitalu jest o połowę za dużo?

    Odpowiedz
  • bolo(2011-09-24 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    do małego franka

    powinieneść waść pobierać nauki mamy wolny rynek nie życzę ci spotkania na drodze z tir-em w którym kierowca jest za kierownicą 30 godzin ,a lzk chcesz się leczyć u lekarza który jest od 30 godzin w pracy to nie pomoże ci nawet znachor

    Odpowiedz
  • Mały Franek(2011-09-23 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Do villi (3)
    (3) Jak nie będzie kontraktów, to będziesz się musiał Waść leczyć u znachora. Panimajesz? Prawo, prawem,a życie życiem! Brakuje lekarzy i każdy o tym wie, z wyjątkiem Ciebie. Jest rynek, i rynek reguluje te kwestie, a nie red. Sikora, red. Marczuk, czy pseudoredaktor. Radwan!

    Odpowiedz
  • villi(2011-09-23 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    KONTRAKT JEST OBCHODZENIEM PRAWA PRACY:

    Art. 22. § 1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.

    § 1(1). Zatrudnienie w warunkach określonych w § 1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy.


    WIĘC JAK ZAUWAŻYLIŚCIE JEŻELI UMOWĘ WYKONYWANĄ W WARUNKACH UMOWY O PRACĘ NAZWIEMY SOBIE KONTRAKTEM, TO I TAK JEST TO UMOWA O PRACĘ :))

    Odpowiedz
  • kontaktor(2011-09-23 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Pisze Pani :``Możliwość wyboru formy zatrudnienia to jedna ze zdobyczy wolnej gospodarki. Nawet jeżeli ktoś umowy na czas okresowy nazywa śmieciowymi, a pracę na kontraktach uważa za cofnięcie się do czasów rodem z XIX wieku. Dzięki tym pierwszym część młodych ludzi mimo wszystko ma pracę, a drugie dają szansę dodatkowego zarobkowania.``
    Mam do Pani pytanie:
    Po co w takim razie Kodeks Pracy i Państwowa Inspekcja Pracy, która wyraźnie mówi, że praca na kontrakcie np. pielęgniarki, sekretarki, lekarzy itp. są niezgodne z obowiązującym prawem ?
    To jakie w końcu mamy to prawo ? Z XIX wieku , czy z XXI wieku ?

    Odpowiedz
  • O.(2011-09-23 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Może Pani wprowadzimy czytnik? Poza tym, żeby o czymś pisać, trzeba mieć na ten temat jakąkolwiek wiedzę. Umowy kontraktowe są tak podpisywane, że płaci się za konkretne usługi nie za czas pracy. tak więc ewidencja czasu pracy nic nie da. Zarobi tylko firma produkująca lub sprzedająca czytniki.

    Odpowiedz