Solska: Obywatele specjalnej troski

autor: Joanna Solska25.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 25.08.2011, 08:22

Polskie Stronnictwo Ludowe znalazło sposób na zdobycie głosów setek tysięcy osób niepracujących lub pracujących na czarno – tak zwane emerytury obywatelskie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

 • Ekwita(2011-08-29 10:17) Zgłoś naruszenie 00

  Stare elity zostaną wymordowane, przez nowe elity.

  Historia znowu koło zatoczy.

  Tak było, jest i będzie.

  Odpowiedz
 • Ekwita(2011-08-29 10:13) Zgłoś naruszenie 00

  Władzę powoli będą zdobywać technokraci !

  Na reformy w Naszym Kraju jest za późno.

  Nie minie 20 lat, Europe ogarnie fala wojen domowych !

  Kogo stać niech kupuje ziemię, lub metale szlachetne.

  Odpowiedz
 • Real 1953(2011-08-26 12:31) Zgłoś naruszenie 00

  To jest najlepszy dowód jakie to pomysły chodzą po głowach polityków , do czego też są czy też byliby zdolni aby utrzymać "swój ryj przy korycie"
  Jaki sens jest głosować na ludzi , którzy tak myślą i tak się zachowują?
  "Dziki kraj" , "Dziadowskie Państwo" , skansen - w którym dla normalnych ludzi nie ma i nie będzie w dłuższej perspektywie żadnej pozytywnej przyszłości - trzeba stąd jak najdalej i najszybciej uciekać. najdalej

  Odpowiedz
 • obywatel(2011-08-26 06:30) Zgłoś naruszenie 00

  popieram post 5 NALEZY ZAJAC SIE EMERYTURAMI ZA STAZ PRACY , NA DZIEN DZISIEJSZY OBYWATELE PO 40 45 LATACH PRACY NIE MAJA MOZLIWOSCI PRZEJSCIA NA GODZIWA EMERYTURE JEDYNIE NA SWIADCZENIE PRZEDEMERYTALNE W WYS.OK800 ZL CZY TO NIE SKANDAL

  Odpowiedz
 • Krytyk absurdów(2011-08-26 06:26) Zgłoś naruszenie 00

  ad.8 Polak = Rumun Europy
  "Nikt nawet z tych "reformatorów" nie zająknie się, aby szukać pieniędzy w skarbnicach kościoła".

  Nie jest to prawdą. Ruch Poparcia Janusza Palikota jako jedyna partia na polskiej scenie politycznej, wysuwa postulat zaprzestania finansowania (utrzymywania) przez budżet kościoła katolickiego w Polsce. Natomiast jest prawda, że pozostałe partie PO, PiS, SLD, PSL nawet słówkiem nie zająkną się o wprowadzeniu takiego rozwiązania, w obawie o utratę głosów poparcia hierarchii kościelnej.

  Odpowiedz
 • Pani Redaktor !(2011-08-25 13:08) Zgłoś naruszenie 00

  Reforma emerytur z 1999 r. to jeden z czterech skrajnie głupich pomysłów AWS i premiera BUZKA.
  1. Reforma podziału administracyjnego kraju = gigantyczny wzrost administracji i "układów"
  2. Reforma słuzby zdrowia = siedzą "bezrobotni" lekarze, stoi niewykorzystywany sprzęt = gigantyczne kolejki oczekujących pacjentów,
  3. Reforma oświaty = likwidacja szkolnictwa zawodowego + sami mgr "wykształceni" w uczelniach o miejscu 1.000 i dalszym w rankingu światowym (sredni poziom aktualnego mgr odpowiada przedwojennej podstawówce),
  4. Omawiana reforma emerytalna - miała zmniejszyć wysokość emerytur o połowę w stosunku do starego systemu (nawet na to nie stać Państwa ?).

  W "starych" krajach UE obowiązuje dezyderat iż "stopa zastąpienia" przy emeryturach musi wynosic 70 %. U nas aktualnie wynosi średnio 50 - 55 % a ma byc 20 do 30%.
  Dokąd my zmierzamy1?

  Odpowiedz
 • YYY(2011-08-25 12:52) Zgłoś naruszenie 00

  Czytając to wszystko widać gołym okiem, że ludzie są mądrzejski od tych pseudoreformatorów. Z komentarzy wynika więcej mądrości niż z tych propozycji mówiąc szczerze debilnych.

  Odpowiedz
 • CD 9(2011-08-25 12:27) Zgłoś naruszenie 00

  Przywileje emerytalne będą i będą stanowiły jeszcze większą dysproporcję dochodów w stosunku do "podstawowego" emeryta.
  Zobaczmy jak teraz to wygląda. Osoby o najwyższych dochodach w "mundurówce" - emerytura 75 % ostatniej pensji a w "cywilu" jedynie około 40 % ostatich dochodów.

  Odpowiedz
 • Świetlana przyszlość !(2011-08-25 12:17) Zgłoś naruszenie 00

  Obojętnie co o tym myślimy przyszłość jest jasno okreslona.
  Za 30 lat podstawowa emerytura będzie jedna dla wszystkich (odpowiednik dzisiejszej minimalnej) przyznawana od 70 (może 72 ) roku życia. Mężczyźni w Polsce będą stanowili 10 % populacji emerytów (żyją krótko).

  Odpowiedz
 • Polak = Rumun Europy(2011-08-25 12:13) Zgłoś naruszenie 00

  Wyjście ? Wyjazd za granicę. Tam za pracę otrzymamy normalne wynagrodzenie. Najlepiej opuścić ten syf wraz z rodziną, aby uniknąć samotności i depresji, do której wpędza nas ten "rząd". PiS i inne drańskie partie niczym się nie różnią od obecnie rządzących. To taka sama hołota, którą normalni zwykli obywatele są zmuszeni utrzymywać. Kto to widział, aby w XXI wieku kler nie płacił należnych Państwu podatków ? Nikt nawet z tych "reformatorów" nie zająknie się, aby szukać pieniędzy w skarbnicach kościoła.
  Ja wyjeżdżam do normalnego kraju i tak jak powiedział przedmówca... Walcie się !

  Odpowiedz
 • Drogi Rządzie.............(2011-08-25 11:19) Zgłoś naruszenie 00

  a PO co mi Wasza legalna praca?- i nie tylko to - cały ten system stworzony przez Donalda i Jego kompanów Powoduje ,że pracującym legalnie praca legalna przestała się opłacać - no chyba że Prezesom i kolesiom Donka.
  Dowód : --emerytury nie dostaniesz bo Donald stwierdził ,ze znów okradł ZUS .
  On okradł też POlitycznie ,zatrudnionych w dotychczasowych szkodliwych warunkach pracy a sobie kolesiom nie ruszył żadnych przywieli --- ,za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - …...na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. Płacy też jak słyszę nie otrzymam .Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was ...na Wasze EURO 2012 -a walcie się.

  Odpowiedz
 • MK(2011-08-25 10:55) Zgłoś naruszenie 00

  Należy głosno i stanowczo podkreslić ,reformatorzy ukradli wypracowane emerytury ludziom z najdłuższymi stażami pracy 40-45-lat !
  Chaotyczne zmiany skazały ludzi najdłużej i najciężej pracujacych utrzymać rzeszę najmłodszych emerytów i najzdrowszych rencistów w całej UE !
  W Polsce przyjęło się wszak ,że najlepiej żyją CI którzy potrafią rolować ,krzyczeć, wydrzeć i otrzymać najsilniejsi i najbardziej agresywni !
  Elektorat rozczeniowy pokochał kolejne rządy ,bo one dały gwarancję dobrobytu za niepracowanie. Trudno nie przyznać racji ustawodawcom wszak bronią interesu wyzyskiwaczy ,za cenę wyzyskanych przez tak zwanych reformatorów .

  Odpowiedz
 • rocznik 1956(2011-08-25 09:35) Zgłoś naruszenie 00

  Nieroby do roboty a emerytury dla uczciwie pracujących.Emerytury to układ pokoleniowy a nie charytatywny dla leni.

  Odpowiedz
 • Goguś(2011-08-25 08:54) Zgłoś naruszenie 00

  Racja. Jak widać w Polsce są mądrzy ludzie. Tylko dlaczego ich reprezentanci nie zasiadają w ławach poselskich ? Czyżby demokracja faktycznie była ustrojem, w którym rządzi większość idiotów nad mniejszością mądrych ? Kiedy polskie społeczeństwo zrozumie, że nie wolno głosować na populistów ? Po takim pomysle PSL powinno raz na zawsze wylecieć na śmietnik historii.

  Odpowiedz
 • Obserwator(2011-08-25 08:14) Zgłoś naruszenie 00

  Rzeczywiście pomysł emerytur obywatelskich jest od początku do końca niesprawieliwy i godzący w ludzi najbardziej uczciwych. Natomiast rozwiązania nie należy szukać w wydłużaniu wieku emerytalnego lecz w likwidacji wszelkich przywilejów (mundurówki, KRUS-y, wszelakie ulgi). Podatkiem należy objąć bezwzględnie wszystkich nie wykluczając sfery kościelnej. To byłoby i sprawidliwe społecznie, politycznie i po chrześcijańsku. Emerytura za staż pracy składkowej - inne rozwiązania - to zwykły szwindel na uczciwych ludziach. Wszyscy to widzimy!

  Odpowiedz
 • Bobek(2011-08-25 08:07) Zgłoś naruszenie 00

  W Polsce nie ma elit. Została wytępiona w latach wojny. Dlatego mamy takich durniów w parlamencie. Durnie wybierają durniów, aby pilnowali ich interesów.
  Jedynie UPR stanowi jakąś alternatywę, chociaż nie podoba mi się ich do końca światopogląd jej lidera ( np. na kościół, który tak naprawde żeruje na budżecie państwa ). Nie mam tutaj jednak na myśli poglądów na gospodarkę, gdyż te zakładają faworyzowanie zdolnych i pracowitych kosztem nierobów. SĄ ONE CAŁKOWICIE SŁUSZNE.
  Jestem pracownikiem MOPS. Wiem co mówię, gdyż nawet gdyby zlikwidować moją instytucję, to w prawdziwie liberalnej gospodarce i tak szybko znalazłbym pracę gdziekolwiek indziej. Zarobiłbym pieniądze i mógłbym je przeznaczyć na szkolenie w jakiejś innej branży. Stawałbym się coraz pewniejszy siebie i atrakcyjny na rynku pracy. A tak zarabiam zbyt mało, aby myśleć o przekwalifikowaniu lub oszczędzaniu, a Państwo zabiera mi składki na utrzymanie moich klientów, którzy UWAGA mają de facto tyle samo co ja pieniędzy, ale nie stanowią one w myśl przepisów dochodów. A więc należą im się wszystkie świadczenia socjalne. Mnie nie należy się nic, bo "jakoś" sobie radzę. Pozdrawiam Pana Panie Januszu. Nie wszystkie "urzędasy" popierają socjalizm.

  Odpowiedz
 • ala 1954(2011-08-25 07:52) Zgłoś naruszenie 00

  PSL to jak raki w górach...?aby sięgnąć władzy (bo za starzy na zmiany )to zrobią wszystko dla ratowania stołków!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane