Bartosz Marczuk: Dłuższa emerytura ma swoją cenę. Są to wyższe podatki

autor: Bartosz Marczuk05.11.2010, 03:00

Świadczeń społecznych nie przynosi Święty Mikołaj, ktoś musi na nie zarobić. Dlatego sprzeciw wobec podniesienia wieku emerytalnego oznacza zgodę na wyższe obciążenia dla osób aktywnych zawodowo

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

 • MK(2010-11-05 07:51) Zgłoś naruszenie 00

  Cyt " Bogactwo i dobrostan bierze się z pracy - TO MIT !
  Pomysł rządu na wydłużenie wieku emerytalnego ,przeczy duchowi nowego systemu emerytalnego .W nim świadczenia pochodzą ze składek NIE JEST WIĘC ŻADNĄ ŁASKĄ EMERYTURA ! Czy tak trudno Panu zrozumieć -że ludzie którzy pracują 40-45-lat chcą odzyskać pieniądze które wpłacali przez dlugie lata,a stracili przez nieudolne rządy. Należy głośno i stanowczo podkreślić,że odpowiedzialność spada na kolejne rządy,a nie na św MIkołaju !

  Odpowiedz
 • Do autora(2010-11-05 08:17) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli ktoś przepracował 35/40 lat - to chyba uskładał na swoją emeryturę!!! I nie ma tu mowy o Św. Mikołąju. Jak zwykle p.Marczuk uprawia demagogię.
  Św. Mikołąj to obdarowuje ale tych uprzywilejowanych, KRUS-y a i dziennikarzy, którzy korzystają z 50-proc. olgi od dochodu. Ten artykuł to stek bzdur i kpina z ludzi.

  Odpowiedz
 • Do autora tego artykułu(2010-11-05 08:22) Zgłoś naruszenie 00

  Czegoś bardziej głupiego i podłego dawno nie czytałem.

  Odpowiedz
 • emerytka(2010-11-05 08:39) Zgłoś naruszenie 00

  gdyby były plany odebrać jakieś pieniądze dziennikarzowi, politykowi, sędziemu, prawnikowi, lekarzowi itp. to ten numer by nigdy nie przeszedł, ale cóż to są tylko biedni , niepotrzebni emeryci, którzy tylko są przyczyną wielu kłopotów dla naszego demokratycznego państwa, dziurą budżetową,bo media piszą, że trzeba odebrać 1,5 roczne przywileje emerytalne,żeby uratować budżet, uważam , że najchętniej to dokonaliby na nas zbiorowego mordu, bo to że nas stopniowo eliminują ze społeczeństwa to nikt nie zaprzeczy, takie sa fakty

  Odpowiedz
 • Stefan 43 lata pracy(2010-11-05 09:20) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowny Panie Marczuk, jest pan jeszcze bardzo młody, gdy pan przepracuje 42 lata jak ja, będzie się pan czuł wypalony. Podzielam pogląd MK, przecież będąc na emeryturze, ja chcę odzyskać te pieniądze, które uskładałem wraz z odsetkami. skąd pan ma takie dane, że 30% życia spędza sie na emeryturze, to mit, niech pan sięgnie do rocznika statystycznego, tam się pan dowie, że 62% w Polsce dożywa 60 lat, a 46% emerytów 70 lat. to gdzie są składki emerytalne do ZUS 38% nieżyjących dziś 60 - latków? Wciskając młodym ludziom ciemnotę, proszę pana, aby pisać o faktach na podstawie chociażby danych GUS ! Postaram się by Św. Mikołaj przyniósł panu rocznik ststystyczny

  Odpowiedz
 • Do 1 i 2(2010-11-05 09:49) Zgłoś naruszenie 00

  Ludzie nie piszcie już do tego Marczuka - bo on ma to gdzieś. Cały czas wypisuje tu te bzdety. Podaje jakieś liczby z sufitu. A co on może wiedzieć o pracy? Te jest artykuły i liczby - z sufitu wzięte - jak widać facet nie ma innego zajęcia jak tylko poniżać starych, styranych i biednych ludzi.

  Odpowiedz
 • Henryk(2010-11-05 10:50) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Marczuk (czy to z tych Marczuków?) ! Ten pana artykuł to tłumaczenie krowie na rowie. Jak pan śmie przemawiać do czytelników jak do debili, którzy nie są w stanie niczego pojąć ? Istotą sprawy jest, panie Marczuk, perfidna niesprawiedliwośc jaka spotyka ludzi, którzy przepracowali ponad 40 lat i nie mają z czego żyć, skazani na łaskę pomocy społecznej lub bezrobotnych dzieci.
  Ciężar kryzysu musi być rozłożony równomiernie, a nie tylko na najsłabszych, którzy nie podskoczą i nie są niczyim elektoratem. Więcej nie czytam i nie komentuję pana artykułów bo jest pan albo za głupi albo zbyt przebiegły i widzi pan tylko własny interes. Boże, chroń nas przed takimi dziennikarzami!

  Odpowiedz
 • Do nr 7.(2010-11-05 11:34) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Henryku! W pełni się z panem zgadzam. Temu Marczukowi to tylko jeszcze dać pejcz do ręki.

  Odpowiedz
 • pracuś(2010-11-05 12:27) Zgłoś naruszenie 00

  Tak,tak - ten pismak jest z tych Marczuków - manipulator i sługus komuszy. Czemu nie pisze o pieniądzach uciekających fiskusowi - choćby z racji braku podstawowej kontroli - nad prawem pracy - pracodawcami - co wiąże się nierozerwalnie z odprowadzaniem podatków i naliczaniem na pozostałe świadczenia , dających finalny wynik, tej dyskusji..

  Odpowiedz
 • W1951(2010-11-05 13:13) Zgłoś naruszenie 00

  Wielokrotnie pisałem do red. Marczuka.Prosiłem, aby odwiedził Urząd Pracy. Porozmawiał z ludźmi którzy tam stoją i mają za sobą 35, 40, lat pracy lecz niestety nie mają 60 lub 65 lat życia aby skorzystac z dobrodziejstwa emerutury.Stoją pokornie, nikt do pracy juz ich nie chce. Przechodzą gehenne poniżenia i ustawowo czekają na skierowanie do ZUS u , bo zgodnie z ustawa nie odmówili pracy i mogą po dokładnym sprawdzeniu !! ubiegać się o zasiłek przedemerytalny w kwocie 720 zł netto i... czekać na swoje 60 lub 65 lat. Mądrzy , którzy zaczeli pracew 40 roku zycia legalną ! już z tej emerytury mogą korzystać. Nie chodzi o podwyższenie wieku emerytalnego ale o to aby z zapracowanej emeryturu skorzystać. Poseł Jarosław Piechota z PO świadczenie emerytalne nazywa ubezpieczeniem emerytalnym .Należy to rozumiec, jezeli zdarzy ci się dożyć to skorzystasz i powołuje się na Bismarcka twórcę idei ubezpieczenia emerytalnego. Więc w rozumieni rządzących korzystamy z ubezpieczenia i najlepiej byłoby oby jak najkrócej. Nasza ustawa emerytalna niestety przewiduje fakultatywnie tyko wiek emerytalny, a nie lata pracy. Domniemywać nalezy , ze lata pracy dalszej są ważne, ale tylko po osiągnięciu wieku emerytalnego.Gdyz skraca czas korzystania z zapracowane emerytury. Przykre jest tylko to, ze młodzi ludzie stoją w tych Urzedach pracy razem z nami, a ciągle słysze o wymianie pokoleń i solidaryzmie społecznym. Takimi sprawami Panie redaktorze Marczuk należy się zając .Francja , Niemcy czy nawet ostatnio dawany nam przykład Szwecji nijak sie do polskich warunków tak mentalnych jak i zdrowotnych nie przyrównuja. W ustawie emerytalnej należy fakultatywnie wprowadzić oprócz wieku emerytalnego również lata pracy. W tej sprawie niech Pan redaktorze Marczuk napisze jakis artykuł. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • wera(2010-11-05 16:38) Zgłoś naruszenie 00

  Większą hojność systemu emerytalnego można sfinansować wyższą dzietnością. Jeśli rodzi się bardzo dużo dzieci, wkrótce na rynku pracy pojawia bardzo dużo ludzi. Aktywni zawodowo mogą wówczas dźwigać ciężar utrzymywania hojnego systemu... Ale nie w Polsce ,zrób sobie 5 -ro bajtli i spróbuj je wychowac za te marne 1800zł,Kto to pisał ten artykuł?A gdzie praca?Wszędzie zwalniają chyba w W-wie pulsuje dużo pracy a pozostałe regiony?Fajnie się językiem miele...

  Odpowiedz
 • Leonardo da V.(2010-11-05 16:40) Zgłoś naruszenie 00

  Brak słów,żeby określić podłość tego i jemu podobnych autorów.Artykuł napisany na zamówienie rządzącej tłuszczy,która zleca przekaziorom robienie wody z mózgu.Przez ciągłe powtarzanie mantry:"trzeba podnieść wiek emerytalny bo.."zamierzają oswoić ludzi z odebraniem ich praw nabytych!

  Odpowiedz
 • wera(2010-11-05 16:44) Zgłoś naruszenie 00

  ...czytając ten artykuł można się wściec...p.Marczuk mało przeszedł w życiu skoro takie bzdury pisze...

  Odpowiedz
 • konkret(2010-11-05 18:40) Zgłoś naruszenie 00

  Brawo p. Marczuk. Pokazał Pan swoim artykułem szczyt dyletantyzmu i lenistwa. Nie przystoi Panu pisać o Św. Mikołaju - pisz o Dziadku Mrozie.
  P.s. -
  a napisz Pan o płaceniu ubezpieczenia zamiast do ZUS to do frim np. W. Brytania, Litwa itd.
  -a napisz Pan o płaceniu cła i podatku w w Hamburgu bo jest taniej a nasz cudotwórca nie może z tym nic zrobić bo by się naraził Merkel
  - itd miliardy uciekają a Pan tu o dożywociu każdemu piszesz.

  Odpowiedz
 • oszukana-54(2010-11-05 19:29) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Marczuk pytam pana czy pan ma równo pod sufitem? Myślę ,że powinien pan sie leczyć ! Ja jako kobieta mam mieć STAŻU PRACY 52 lata ? Jestem pewna ,że pan nie wie co mówi! Może lepiej pobudować krematorium i uchwalić eutanazję !
  W jakim kraju przyszło nam żyć -(krętaczy, oszustów,aferzystów,itp..)

  Odpowiedz
 • Tekla(2010-11-05 20:30) Zgłoś naruszenie 00

  No i co się dziwicie. Pan Marczuk za taki artykuł wziął sporo kasy i się śmieje.Zadowolony. Jak to jemu się życie ułożyło.Siedzi sobie wygodnie na stołku i pisze bzdury.A ma pracę bo my te bzdury czytamy. Gdybyśmy przestali czytać zobaczyłby on jak to jest bez pracy , albo praca za marne grosze. Przepracowałam 37 lat i mam 57 lat życia i dość pracy . I myślę że na emeryturę zarobiłam . A od takich artykułów robi się człowiekowi niedobrze. A może rzeczywiście niech wprowadzą eutanazję i będa mieli z emerytami spokój

  Odpowiedz
 • bezrobotna po 36 latach pracy(2010-11-05 20:56) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Marczuk,
  treścią swojego artykułu obraża Pan ludzi z baaardzo długim stażem pracy, którzy w tym chorym kraju nie mogą przejść na WYPRACOWANĄ (!) emeryturę. Dlaczego nie napisze Pan artykułu o bezrobotnych po 35+ latach pracy ? Proszę przeczytać o nich w post.10, W1951. To jest cała prawda o nas wyrzuconych na margines życia. Proszę spojrzeć na problem ludzi, którzy ze względu na chorą ustawę emerytalną nie mogą przejść na zasłużoną emeryturę i żyją w nędzy. O tym proszę pisać bo kierowanie działem Praca do czegoś zobowiązuje (OBIEKTYWIZM !!!).
  Pozdrawiam W1951.

  Odpowiedz
 • MaGa(2010-11-06 09:18) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Marczuk, jest takie powiedzenie-trzeba myśleć co się pisze, a nie pisać co się myśle!.W swoich artykółach udowadnia Pan, że trzeba podnieść wiek emerytalny. Powiedz Pan jaki będzie miał wpływ wydłużenie wieku emerytalnego, jak od 2014 roku emerytura zależy od wielkości wpłacanych składek i okresu wpłacania.Emerytura powinna zależyć od lat wpłacania składek w kraju np.35/40.Jeśli tego nie zrobimy, to będzie emigracja za lepszą płacą i na wypłatę emerytur zobowizany będzie państwo. Panie Marczuk zmień Pan zawód na tokarza i podnieś Pan sobie wiek emerytalny.W takich zawodach jak Pan pracuje to ja bym wnioskował podniesienie wieku emerytalnego do 70 lat, a może i dłużej !!!.

  Odpowiedz
 • zxc(2010-11-06 15:15) Zgłoś naruszenie 00

  W Niemczech składki wynoszą 19,5%.Istnieje możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę po ukończeniu 63 lat i płaceniu składek przez 35 lat. Późniejsze przejście na Em, to 0,5 % więcej za każdy miesiąc po ukończeniu 65 lat. Proste to jak druuuuuuuuuuut pani Fedak.
  Czy u nas 40 lat pracy nie wystarczy /min.60lat życia/ aby przejść na Emeryturę.??? Jakże byłoby europejsko.

  Odpowiedz
 • zxc(2010-11-06 15:20) Zgłoś naruszenie 00

  Dr n.med.P.Nalepa –Dziennik Polski z 6.XI.2010r str.C-9 pisze ‘’Jedną z najstarszych chodób zakaźnych towarzyszących ludzkości od tysięcy lat jest gruźlica.
  …zakażenie prątkiem nie jest równoznaczne z zachorowaniem na gruźlicę…6-8% pacjentów zachoruje w okresie zmniejszonej odporności organizmu …w Polsce chorują na gruźlicę najczęściej osoby po 60.roku życia,które zostały zarażone prątkiem w latach 50.,kiedy były jeszcze dziećmi lub młodymi ludźmi.’’
  Panie Boni, Pani Fedan – tym ludziom fundujecie pracę do 65 –M i 60 –K. Jest to Hańba kapitalizmu po polsku. Hańba dla liberałów i innych afera łów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane