Komentarz redakcji: Odkurzyć kodeks pracy

autor: Dominika Sikora19.08.2010, 03:00

Prawo ma ułatwiać prowadzenie działalności, a nie je utrudniać. Rząd obiecywał właścicielom firm wiele – łącznie z niższymi kosztami pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • życzliwy czytelnik(2010-08-19 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowna Pani Redaktor,
    Kodeks pracy bynajmniej nie jest najbardziej rozbudowanym lub skomplikowanym aktem prawnym w Polsce. Nie wiem, czy zapoznała się z nim kiedykolwiek, ale większość zgadnień jest w nim uregulowana raczej w sposób przejrzysty i nie powoduje konieczności sięgania do pomocy "ekspertów". Faktem jest, że system prawny staje się coraz bardziej rozbudowany, ale nie jest to wyłączna wina polityków nie dzieje się tylko w naszym pięknym kraju, lecz stanowi to odzwierciedlenie tego, że nasze otoczenie gospodarcze i społeczne staje się coraz bardziej skomplikowane.
    Poza tym kodeksy pracy, których projekty przed kilku laty zostały opracowane w żaden sposób nie zmniejszają objętości przepisów - projekt indywidualnego kodeksu pracy liczy 486 artykułów.
    Z całym szacunkiem sugeruję Pani rozszerzenie swojej wiedzy, jeżeli będzie Pani chciała pisać następne tak "fachowe" artykuły na ten temat.

    Odpowiedz
  • kolo(2010-08-19 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1: 100% racji !!! Pani Redaktor jeśli już musi pani pisać o prawie pracy proponował bym zajęcie się pokrewną mu ustawą o ubezpieczeniach społecznych (na podstawie której działa ZUS) - to jest dopiero rodzynek który w znaczący sposób wpływa na koszty pracy i frustruje naprwadę wielu ludzi od pracodawców począwszy na pracownikach i emerytach skończywszy

    Odpowiedz
  • tik(2010-08-19 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1! Ale trzeba wiedzieć,ze te 300 z tymi wszystkimi a, b,...,z, to dużo ponad 486. ZUS wydaje dokumenty bez upoważnień prawnych. Ja takich dokumentów nie wypełniam, w których nie ma powołania na delegację prawną, bo to jest bezprawie.

    Odpowiedz
  • DGP(2010-08-19 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie do Sz. P. Red. Dominiki Sikory: co to jest, cytuję "zrzut łamania praw pracowniczych" o którym Pani pisze?
    Bo moja nie rozumieć co Twoja pisać w ta gazeta:)

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-19 23:26) Zgłoś naruszenie 00

    Kodeks pracy jest w miare normalny i nie trzeba go zmieniac.

    Odpowiedz
  • pracownik(2010-08-24 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    Łapy precz od Kodeksu pracy!

    Odpowiedz
  • am(2010-10-27 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    Do Życzliwego Cztelnika -
    BARDZO POROSZĘ O PILNY KONTAKT
    jestem zainteresowana współpracą, podoba mi się Pana/Pani wypowiedź zarówno pod względem merytorycznym jak jej i przejrzystość i błyskotliwość wypowiedzi, bardzo proszę o kontakt (ania.m@interia.eu).
    pozdrawiam

    Odpowiedz