Komentarz redakcji: Pierwszy cud Tuska

autor: Bartosz Marczuk08.02.2010, 03:00

Mimo że nasze społeczeństwo się starzeje, pierwszy raz od 20 lat zmalała liczba emerytów. To dobra informacja – oddala się widmo podnoszenia składek czy podatków, Polacy pracują dłużej, poprawi się kondycja finansowa FUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • jjanasaw(2010-12-05 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam, że 25 lat przepracowanych w górnicwie i 15 lat w policji to trochę za mało, jednak trzeba brać pod uwagę ilość przepracowanych lat, a nie tylko wiek. KRUS powinni opłacać tylko te osoby, które faktycznie prscują na roli, a nie ich Rodzina, która palcem nie skinęła na polu Rodziców.

    Odpowiedz
  • HIPOTEKA(2010-02-11 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    Praw nabyte? Znaczy że jeżeli je nabyłeś możesz zaplanować coś w swoim życiu i zaplanowałem. Zaciągnąłem kredyt hipoteczny na budowę domu sądząc że jego zabezpieczeniem będzie moja emerytura a dochody żony wystarczą na skromne ale pewne utrzymanie. Po zmianie ustawy emerytalnej moje dochody nie wystarczają na jego spłatę. Może ktoś mi doradzi jak rozmawiać z bankiem i jak wybrnąć z pułapki w którą zostałem złapany nie na własne życzenie. Ilu takich ludzi jak ja jest w podobnej sytuacji. Pozdrawam wszystkich pozytywnie zweryfikowanych.

    Odpowiedz
  • MERKURY(2010-02-09 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    I wiersz - nie mój, ale fajny:
    "Pewien Fircyk - bez krępacji
    Cud obiecał całej nacji
    Trafnie uznał: lud to kupi
    Wielce ciemny, mocno głupi
    No i młodzież uwierzyła
    Do urn wartko podążyła
    I we Wronkach i w Pułtusku
    Dali głos Donaldu Tusku
    No nareszcie, jest nadzieja
    Naród wybrał czarodzieja
    No i w końcu stał się cud
    Czary mary, wyszedł SMRÓD .."
    Biedna nasza Polska cała,
    POpaprańców se wybrała. Teraz płacze, klnie i szlocha - Donek ludu już nie kocha. Ci co cuda ogłaszali, wrednie naród oszukali. Ci co w cuda uwierzyli, kłopotów se przysporzyli.

    " ... słowom naszym,
    Zmienionym chytrze przez krętaczy,
    Jedność przywrócić i prawdziwość :
    Niech prawo zawsze prawo znaczy,
    A sprawiedliwość - sprawiedliwość . " –JULIAN TUWIM

    ,,PO obietnicach''

    ,,Przyspieszymy znacznie nasz wzrost gospodarczy''.
    Jest w pobliżu zera - coś jak uwiąd starczy.
    ,,Radykalnie wzrosną płace budżetówki''
    ZUS już się posypał - dzieci do zerówki!
    ,, Wzrosną niebywale świadczenia i renty''.
    Kryzys się nam zaczął więc temat zamknięty.
    ,,Będą piękne drogi oraz autostrady''
    Sorry -- to była kampania, teraz nie da rady...
    ,,Czyściutkie szpitale, bezpłatna opieka''
    Lecz tylko dla swoich - reszta niech poczeka.
    ,,Podatek liniowy , ulgą prorodzinna''
    Co za upierdliwość! - opozycja winna !
    ,,Powstaną stadiony, hale i baseny''
    w ośrodkach rządowych -- reszta pic i ściemy.
    ,,Polacy powrócą do domu, do raju''
    Chyba nie mówimy o tym samym kraju...
    ,,Poziom edukacji wzrośnie niebywale''
    Po co wam lektury !? Nie czytajcie wcale...
    ,,Władzę nam oddacie - już korupcja zdycha''
    Pozdrawiam wyborców:
    ,,Donka''
    ,,Mira''
    ,,Zbycha''

    Donek na Niedzielny dzionek.
    Wyszedł Donek na podwórko by udawać rambo
    i by długo tak udawał gdyby nie wpadł szam(PO)bo
    w szambie jak to zwykle bywa,stos ***** i brudu
    więc oczyszcza Donek szam(PO)bo za pomocą cudów.

    Lecz zapomniał wnuk Wehrmachtu,że cud boska sfera
    i ******** cud rozPOczął z batutą premiera.
    Niedowiary,cud mu wyszedł i niech nikt nie szydzi
    ****** wszystko wokół spływa,ale nikt nie widzi

    Głodny twierdzi ze jest syty,nagi ze ubrany
    głośny słychać śmiech bandyty,co nie jest karany
    bezrobotny głośno krzyczy,ze wszędzie jest praca
    cud się, stał zaiste wielki i stare POwraca

    Lecz Ojczyzna ciężko dyszy pod ***** nawałem
    Kraj co miodem kiedyś płynął teraz płynie kałem
    Wije się i miota w bólu osaczona w piekle
    A cudowny Donek błyszczy "BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ"

    Odpowiedz
  • 37 lat pracy i wciąż za mało(2010-02-09 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Wielki cud.Zabrali tym co przez ponad 35/40 lat zabierano im składki do ZUS i nie objęto ich starą ustawą emerytalną,nowa nie wchodziła stopniowo tak jak w przypadku mundurowych czy innych grup zawodowych!Zadbał o to rząd Pana Tuska i jego spółki PO i PSL.
    Zabrano tym osobom co mają najdłuższy staż pracy a dano tym co przepracowali 15,20,25 lat.Ale doczekaliśmy sprawiedliwej Polski.Gdzie prawo nie działo sprawiedliwie do wszystkich obywateli.Zrobiono podziały na lepszej klasy obywateli/pracusiów co nie mogą przepracować tyle lat jak tym co im zabrano/Jedni muszą pracować do śmierci aby drudzy realizowali marzenia!A my co wykonując swoją pracę nie realizujemy marzeń!???NBie każdy chce być policjantem,nauczycielem czy itp.Pielęgniarką,bankowcem,pocztowcem itp też ktoś musi być.Też Ci ludzie nie pracują z przymusu,tylko realizują swoje marzenia,rozwijają się i spełniają się w pracy.
    Uważam ,że nie powinno być podziałów.Skoro nie ma być przywilejów,to wszyscy od razu powinni być tego pozbawieni a nie jedni mogą a drugich się dobija i dokłada im lat pracy!!!

    Odpowiedz
  • Marian1949/42(2010-02-09 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Do autora - Sądząc po fotografii jest Pan młodym człowiekiem. Zmieni Pan swój punkt widzenia w tej sprawie kiedy będzie miał Pan np. 62 lata i 42 lat pracy i będzie Pan musiał pracować pomimo chorób i wypalenia zawodowego. Zyczę zdrowia. -

    Odpowiedz
  • Anda(2010-02-09 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    Do autora.
    Opadają ręce.

    Odpowiedz
  • Anda(2010-02-09 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Do autora;ręce opadają.

    Odpowiedz
  • oszukana - 54(2010-02-08 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    To są właśnie CUDA Tuska i Pawlaka trudno już o tym mówić bo to odbija sie jak "groch o ścianę" ludzie mają wypracowane emerytury ale 35 czy też 40 lat pracy dla naszych rządzących wciąż za mało :( Zgotowali nam straszny los - uważają że mamy pracować aż do śmierci .Jest to jawne łamanie praw nabytych dlaczego zostaliśmy ukarani ? Dlaczego nie możemy przejść na emeryturę po przepracowaniu 35 lat czy to wciąż za mało panie Tusk? Dobijacie nas pomału może lepiej wprowadzić dla tych ludzi z duzym stażem pracy EUTANAZJĘ !!!

    Odpowiedz
  • zojka(2010-02-08 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli pan zaczął pracę po studiach mając 25 lat i przepracuje 40 lat to siągnie pan wiek 65 lat.Ja kobieta podjęłam pracę w wieku 18 lat i pracuję 38 lat mając obecnie 56 lat życia .Czy to za mało aby przejść na emeryturę?Czy sądzi pan ,że przez te 38 lat za mało uzbierałam składek do ZUS-u? Niech sie pan opamięta,życzę aby pan miał zdrowie i przez chocby ten sam okres co ja pracował uczciwie ,bez chorobowego i składał na ZUS.Ja juz tego nie dożyję ale niech pan sobie kiedyś pomyśli o takich ludziach jak ja BĘDĄC W MOIM WIEKU.A może pan zachoruje i będzie aię pan starał o rentę? Nie daj Boże. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • 1954(2010-02-08 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Debilny artykuł. Jego autor kwalifikuje się do wizyty u psychologa. Jak można wypowiadać się w imieniu większej części narodu? Przywileje to trzeba zabrać - ale tym co przechodzą na emerytury po 15 czy 20 latach pracy oraz te złodziejskie KRUS-y. A nie zabierać tym, którzy już napracowali się w tym Kraju ponad 35 lat. Wielka szkoda, że veto Prezydenta nie przeszło. Rząd nie ma się czym chwalić - bo chyba nie tym jawnym łamaniem prawa i dobijaniem ludzi już starych, spracowanych?

    Odpowiedz
  • alutka 1954(2010-02-08 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    popieram popieram nic ująć nic dodać !!!
    czas zająć się za nich ...

    Odpowiedz
  • mika(2010-02-08 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    M.J. nr 4 Zgadzam się !!To jest to!! I na pewno nie najstarszych jest w tej chwili najwiecej na cmentarzach tylko tych 50 +...

    Odpowiedz
  • M.J.(2010-02-08 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Do Autora: Panie Bartoszu! Liczba emerytów zmalała, ponieważ część z nich po prostu umarła! / i to niekoniecznie ci najstarsi/. Należałoby zapytać ZUS, w jakiim przedziale wiekowym ubyło najwięcej emerytów, ale ZUS pewnie sam tego nie wie. I nie jest to zasługa Rządu, który zaniechał najważniejszych reform/ KRUS, emerytury mundurowe i pracowników sądownictwa, emerytury górnicze, itp./. Jedyne co rząd zrobił, to ''dołożył 5 lat ciężkich robót" ludziom z najdłuższym, składkowym, stażem pracy. Największą "zasługę" w zmniejszeniu ilości żyjących emerytów, ma nasza wspaniała Służba Zdrowia i urzędnicy NFZ, którzy "przejadają" nasze składki, niewiele oferując wzamian i traktując Pacjenta jak "zło konieczne"! Kto im wreszcie uświadomi, że Pacjent jest ich pracodawcą, a NFZ to tylko pośrednik, uszczuplający środki na leczenie?! Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • polak(2010-02-08 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    popieramї!!!

    Odpowiedz
  • YYY(2010-02-08 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z nr 1. Tak - ale to temat tabu- TYch świętych krów nikt nie
    chce ruszyć. Cieszą się z tego, że zabrali ludziom, którym i tak żyje się najgorzej. Co to za sukces??? to raczej wielki wstyd dla Państwa - takie bezprawie.

    Odpowiedz
  • amk(2010-02-08 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Przypomina mi się taka bajka Krasickiego: koń, ciągnący bardzo ciężki wóz, już ustaje; motyl, który przysiadł na tym wozie, widząc,że koń już nie daje rady, pomyślał: ulżę ci, jedź z Panem Bogiem - i ... sfrunął z wozu. Wniosek? Dotychczasowe reformy, to ulga dla FUS (i budżetu państwa) taka, jak sfrunięcie motyla z przeładowanego wozu. NAJBARDZIEJ OBCIĄŻAJĄCE BUDŻET PATOLOGIE EMERYTALNE: KRUS, EMERYTURY GÓRNICZE, SŁUŻBY MUNDUROWE, SĘDZIOWIE, PROKURATORZY - N I E R U S Z O N E!!! PO - roboty, prawdziwej, nie pozorowanej!!!

    Odpowiedz