« Powrót do artykułu

Okresy wypowiedzenia umów o pracę nie mają charakteru sztywnego

Pracodawca wręczył 10 października wypowiedzenia umów o pracę (zarówno zmieniające, jak i rozwiązujące) kilku pracownikom, których obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Tym samym okres wypowiedzenia kończy się 31 stycznia 2017 r.

zwolnienie praca pracownik

żródło: ShutterStock

Od której daty liczy się okres wypowiedzenia, w którym pracodawca może udzielić pracownikowi urlopu wypoczynkowego lub w którym pracownikowi przysługują dni zwolnienia na poszukiwanie pracy?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • BANAŁ(2016-10-29 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    To banalnie proste. Okres wypowiedzenia wynosi w tym przypadku 3 pełne miesiące kalendarzowe. Do urlopu może zmuszać od 1 listopada 2016. Połowa okresu wypowiedzenia mija w połowie lutego. tu można się jedynie spierać jak to liczyć. Ale w zasadzie można zliczyć dni 30+31+31=92/2=46 dni. Albo przyjąć że to jest 16 dzień grudnia (dla bezpieczeństwa), bo trudno powiedzieć czy stosuje się tu regulacje cywilną przez art. 300 KP.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!