« Powrót do artykułu

Pracodawcy chcą waloryzacji dofinansowań do pensji niepełnosprawnych

Mimo rosnących w ostatnich latach kosztów pracy subsydia płacowe są zamrożone, a przepisy nie przewidują żadnego mechanizmu ich podwyższania.
Zbyt niska wysokość dopłat do pensji to zdaniem Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) jeden z najważniejszych problemów, z jakimi borykają się firmy zatrudniające pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi. Obowiązujące od 1 kwietnia 2014 r. przepisy ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.) przewidują bowiem, że dofinansowania do wynagrodzeń mają formę sztywno ustalonych kwot.

Niepełnosprawny

żródło: ShutterStock

POPON sprzeciwia się nakładaniu na pracodawców nieuzasadnionych obowiązków biurokratycznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Maniek(2016-06-06 09:58) Zgłoś naruszenie 10

    Ta banda złodzieji,którzy dzięki osobom niepełnosprawnym podorabiali się fortun, i którzy dalej ich gnębią są wyjątkowo bezczelni. Mam nadzieję że nikt nie da się nabrać tej bandzie szumowin.Powinni mieć bardziej obniżone dotację ,lub w ogóle zostać ich pozbawieni.Pieniądze powinny trafiać do ON , nie zaś do tej bandy ******ów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!