« Powrót do artykułu

Wiktorowska: Pięta achillesowa ZUS przyczyną wielu nieporozumień

Każdy klient komercyjnego banku, zawierając umowę kredytową, otrzymuje własny numer konta, na który później wpłaca należności. To nie tylko ułatwia sprawdzenie, czy raty kredytu są wpłacane terminowo i we właściwej wysokości, lecz także upraszcza ewentualne reklamacje. Aby takie rozwiązanie prawidłowo funkcjonowało, wystarczy dobry serwer i grupa informatyków pilnująca non stop, czy wszystko działa poprawnie. Okazuje się, że to, co jest możliwe w banku, jest piętą achillesową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Bożena Wiktorowska

autor: Wojtek Gorskiżródło: Dziennik Gazeta Prawna

Bożena Wiktorowska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • StAAbrA(2016-04-28 11:02) Zgłoś naruszenie 104

  "Własne" konto kredytowego klienta banku nie jest po to , by ułatwiać rozliczenie , tylko po to , by tego klienta okraść - o czym Wiktorowska dobrze wie i świadomie przemyca bankierski szwindel i propagandę . Aha , w bankach przybędzie kilka milionów nowych , "własnych" kont , bo wzięły się za to sitwy samorządowe , których POciotki , w tych bankach , a jakże - i otwierają podatnikom od nieruchomości konta , aż furczy . I na koniec : należność wpłaca się na konto wierzyciela - a nie na "swoje" . A jeśli nadal tak jest , to znaczy że mafia i agentura mają się dobrze .

  Odpowiedz
 • mpm(2016-04-28 10:39) Zgłoś naruszenie 81

  Podobnie funkcjonują urzędy skarbowe. Zarówno ZUS jak i US jakoś to sobie wewnętrznie przerzucają na konta płatników/podatników ponieważ na przelewie obowiązkowo wpłacający muszą podać identyfikator np. PESEL lub NIP. Taki system wynika prawdopodobnie z powszechności tych wpłat. Systemy bankowe są do tego przystosowane i automatycznie podstawiane są konta bankowe.

  Odpowiedz
 • pracownik zus(2016-04-28 09:37) Zgłoś naruszenie 54

  Przecież w zusie nie ma prawdziwych pieniędzy ,a co więcej jest notorycznie zadłużony więc po co komu konto bankowe?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!