Zmiany w prawie pracy: Kto skorzysta na nowej stawce godzinowej?

Stawka minimalnego wynagrodzenia dla osób fizycznych wykonujących pracę na podstawie umowy zlecenia wynosić będzie 12 zł brutto za godzinę faktycznie wykonanej pracy – wynika z projektu ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Jakie inne zmiany wiążą się z tą reformą? Kto najlepiej wyjdzie na rządowej propozycji?

zarobki pieniądze

żródło: ShutterStock

Szansa dla najsłabiej zarabiających

Ochroniarze, kasjerzy, osoby sprzątające, dekarze czy kierowcy to grupy, którym na ogół proponuje się stawkę poniżej 10 zł brutto. Wprowadzenie nowej stawki godzinowej może poprawić ich sytuację materialną. Pracownicy, którzy będą pracować na zleceniu 8 godzin dziennie, po wprowadzeniu stawki minimalnej otrzymają na rękę 1471 zł miesięcznie. By tak się stało, konieczne jest ewidencjonowanie czasu pracy, co nie zawsze bywa skuteczne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Wiesiek(2016-04-30 23:18) Zgłoś naruszenie 30

  W jaki sposób wpłynie to na zwalnianie pracowników ochrony. Prezesi i dyrektorzy będą wykonywali pracę za ochroniarzy ?.

  Odpowiedz
 • Pracownik ochrony(2016-05-01 17:15) Zgłoś naruszenie 00

  Niech te cwaniaki pokażą jak się pracuje za psie pieniądze` to wtedy zrozumią pewne sprawy.Ale to jest jeszcze długa droga bardzo długa,ale powoli.

  Odpowiedz
 • kejro(2016-05-12 14:05) Zgłoś naruszenie 00

  Z tego wynika, że na umowę o pracę stawka za godzinę może być niższa niż 12 zł.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!