« Powrót do artykułu

Marczuk: Nigdy nie było tak szerokiego programu wsparcia dla rodzin, jakim jest 500 plus

- Musimy spoglądać wstecz i do przodu. W poprzednich latach udało się sporo rzeczy zrobić. Polityka rodzinna zaczęła się realnie w Polsce w 2006 r. Byłem współautorem programu polityki prorodzinnej, który wprowadzał wtedy pierwszy rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wielu rzeczy nie udało się dokończyć, bo w 2007 r. skończyła się kadencja, ale wprowadzono m.in. ulgę na dzieci mówi Bartosz Marczuk.

rodzina dzieci

żródło: ShutterStock

rodzina dzieci

statystyki

Komentarze (6)

 • dzidek (2016-02-28 10:49) Zgłoś naruszenie 270

  Pierwsze w Polsce na taką skalę rozdawnictwo pieniędzy wyciągnięty z kieszeni średnio i mało zarabiających.Brawo Pis!

  Odpowiedz
 • ana(2016-02-28 23:07) Zgłoś naruszenie 220

  To nie jest żaden program, tylko rozdawnictwo kiełbasy powyborczej dla jednych kosztem drugich. Program to jest w rozwiniętych krajach UE- Niemczech, Anglii czy Francji gdzie środki są wypłacane na każde dziecko. Tam nie ma dzieci gorszych i lepszych dlatego że rządzący rzeczywiście pragną wesprzeć dzieci a nie udają, bo trzeba jakoś się wykręcić z obietnicy wyborczej. Ustawa jest mocno nie moralna, krzywdząca sporą część społeczeństwa, zwłaszcza dzieci, bo jak takiemu dziecku wytłumaczyć dlaczego jemu się nie należy, zwłaszcza gdy samotnie wychowująca go mama ciężko pracuje, a obok są niepracujący smakosze wódy co napłodzili sobie bezmyślnie dzieci na które dostaną kolejne pieniądze, więc do pracy już nie pójdą nigdy.

  Odpowiedz
 • Majka(2016-02-28 13:38) Zgłoś naruszenie 114

  Jest to bardzo dobra ustawa , ale z jednym się nie mogę zgodzić ,że brak jest kryterium dochodu dla osób dobrze zarabiających. Osoby te już i tak mają ulgę przy zwrocie podatku przy wspólnym rozliczeniu w PIT. Często jest, to zwrot rzędu 3-5 tyś i wyżej.

  Odpowiedz
 • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2016-02-28 12:56) Zgłoś naruszenie 117

  Ponoć jesteśmy w tej cywilizowanej części Europy ,w której obowiązuje świadczenia na dzieci,więc czemu te ciągłe ujadania.Program jak się sprawdzi to pokaże,że wbrew temu co kreowała PO,coś da się w tym kraju zmienić.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Rychu(2016-03-03 07:28) Zgłoś naruszenie 00

  13 mld zł zniknęło z Polski. Więcej niż po upadku Lehman Brothers Inwestorzy porzucają rządowe obligacje W pierwszym miesiącu tego roku z polskiego rynku długu zniknęło 13,1 mld złotych. Wszystko za sprawą wycofania się zagranicznych inwestorów z rynku obligacji. Ministerstwo Finansów twierdzi, że nie jest to powód do niepokoju

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!