« Powrót do artykułu

Sądy może zalać fala wniosków o obniżenie alimentów, a wszystko przez nową ustawę 500+

Po wprowadzeniu programu 500+ będzie można wystąpić do sądu z powództwem o zmniejszenie wysokości alimentów, uzasadniając to wzrostem dochodów rodzica pełniącego stałą opiekę nad dzieckiem. Nadmiar pozwów sprawi, że trzeba będzie dłużej poczekać na termin rozpraw.

rodzina

żródło: ShutterStock

Rozstrzygając pozwy, sądy mogą traktować świadczenie 500 złotych jako wprost dochód dziecka, co skutkowałoby większym obniżeniem alimentów, niż w przypadku, gdyby było traktowane jedynie jako dochód rodzica.

statystyki

Komentarze (7)

 • obserwator(2016-02-20 10:13) Zgłoś naruszenie 34

  jeszcze jakie bzdurne argumenty wymyślą dziennikarze, aby obrzydzić 500 zł dla dziecka

  Odpowiedz
 • zabrac pisowcom(2016-02-20 08:14) Zgłoś naruszenie 23

  no i dobrze, niech pisowce pracują na te dzieci, obniżyć im wynagrodzenia na 800 zł a tą nadwyżkę przeznaczyć na cudze dzieci jak tak głupio wymyślili

  Odpowiedz
 • szwabskie media(2016-02-20 10:46) Zgłoś naruszenie 23

  podpowiadają Kijowskiemu jak może obniżyć alimenty.

  Odpowiedz
 • F. Dzierżyński(2016-02-20 08:44) Zgłoś naruszenie 12

  Dzieci są własnością państwa, rodzice za łaskę mogą sobie poczytywać, iż mogą jej wychowywać

  Odpowiedz
 • Apel o zrozumienie(2016-02-20 10:09) Zgłoś naruszenie 10

  Hitler i Stalin zaczął, a krzewiciele sowieckiej "Władzy Ludowej" w Polsce skutecznie wymordowali elity z wartościami etosu polskości. W ich miejsce mianowano miernoty umysłowe oraz elementy marginesu społecznego przeznaczone do pilnowania tego nowego nowego porządku. Przez kilkadziesiąt lat krzewienia tak "uświadamianego" społeczeństwa wyrosły dynastie "resortowych dzieci" tworzące nowe elity polskości z mottem, że "polskość to nienormalność" oraz olbrzymia część pospólstwa z "wypranymi" mózgami do poziomu lemingów i użytecznych idiotów, którzy spełniają rolę Bonapartowskich baranów. Wynika z tego, że mamy baranów dowodzącymi baranami przeciw odradzającej się normalnej polskości.

  Odpowiedz
 • Apel o zrozumienie(2016-02-20 10:11) Zgłoś naruszenie 00

  http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/923758,500-obnizenie-alimentow.html,komentarze-najnowsze,1 Hitler i Stalin zaczął, a krzewiciele sowieckiej "Władzy Ludowej" w Polsce skutecznie wymordowali elity z wartościami etosu polskości. W ich miejsce mianowano miernoty umysłowe oraz elementy marginesu społecznego przeznaczone do pilnowania tego nowego nowego porządku. Przez kilkadziesiąt lat krzewienia tak "uświadamianego" społeczeństwa wyrosły dynastie "resortowych dzieci" tworzące nowe elity polskości z mottem, że "polskość to nienormalność" oraz olbrzymia część pospólstwa z "wypranymi" mózgami do poziomu lemingów i użytecznych idiotów, którzy spełniają rolę Bonapartowskich baranów. Wynika z tego, że mamy baranów dowodzącymi baranami przeciw odradzającej się normalnej polskości.

  Odpowiedz
 • gumiś(2016-04-14 16:29) Zgłoś naruszenie 00

  Gdyby dziennikarzyna rzetelnie odrobiła lekcję z zakresu świadczenia 500+ i alimentów wiedziałaby iż świadczenie to nie stanowi dodatkowego dochodu rodziny, a tylko ten (dochód) obok usprawiedliwionych potrzeb oraz możliwości zarobkowych i majątkowych zobowiązanego stanowi podstawę do zasądzenia na rzecz uprawnionego alimentów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!