« Powrót do artykułu

Praca na czarno wciąż jest opłacalna: Co trzecia firma zatrudnia w ten sposób

Co trzecia firma zatrudnia niezgodnie z prawem. Aby temu przeciwdziałać, PIP ma uzyskać nowe uprawnienia, w tym te dotyczące kontroli bez zapowiedzi.

dokument, prawo, umowa, podpis, biznes

żródło: ShutterStock

Najczęściej wskazywaną przyczyną nieprzestrzegania przepisów o zatrudnieniu jest chęć obniżenia kosztów pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • cała prawda(2016-02-11 09:37) Zgłoś naruszenie 101

  I jak się ma do tego 500+? a całkiem dobrze. Ludzie dostają część pensji pod pod stołem, mało - pracują całkiem na czarno, deklarując brak dochodów, dlatego 500 zł z pewnością będzie im się należało nawet na 1 dziecko. Natomiast pracujący oficjalnie i płacący podatki nie dostaną pieniędzy na dziecko , bo NIE OSZUKUJĄ. 500+ stwarza możliwości dla krętaczy zaś z drugiej strony karze za uczciwość i chęć do pracy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • SZPROTAWIANIN .(2016-02-11 12:31) Zgłoś naruszenie 11

  W SZPROTAWIE W CO DRUGIEJ FIRMIE TO PRACOWNICY PRACUJĄCY NA CZARNO . A PIP W ZIELONEJ GÓRZE NIC NIE DZIAŁA W TEJ KWESTII.

  Odpowiedz
 • cała prawda(2016-02-11 09:27) Zgłoś naruszenie 10

  I jak się ma do tego 500+? Ludzie dostają część pensji pod pod stołem, mało - pracują całkiem na czarno, deklarując brak dochodów, dlatego 500 zł z pewnością będzie im się należało nawet na 1 dziecko. Natomiast pracujący oficjalnie i płacący podatki nie dostaną pieniędzy na dziecko , bo NIE OSZUKUJĄ. 500+ stwarza możliwości dla krętaczy zaś z drugiej strony karze za uczciwość i chęć do pracy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!