« Powrót do artykułu

Zasiłek stały nie powinien być pomniejszany o dopłatę do czynszu

Zdaniem rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara listę dochodów niewliczanych do kryterium przy ubieganiu się o świadczenia z pomocy społecznej należy poszerzyć o dodatek mieszkaniowy.

pieniądze, złotówki

żródło: ShutterStock

Faktycznie taka nowelizacja ustawy o pomocy społecznej została złożona przez posłów SLD i przewidywała, że do kryterium dochodowego byłaby wliczana tylko połowa kwoty dodatku mieszkaniowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • biedny(2017-04-18 18:16) Zgłoś naruszenie 60

  kryterium dochodowe powinno być zlikwidowane dla najbiedniejszych z zasiłku stałego

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • andrzej(2018-06-13 16:03) Zgłoś naruszenie 20

  zdecydowanie powinni to zniesc bo za 400zl. naprawde ciezko kombinowac co wlozyc do garka,co kupic z rzeczy osobistych a to nieprzewidziane wdatki jak choroba itp.jest masa rzeczy ktorych 400zl. nie obejmie

  Odpowiedz
 • Pracownik socjalny(2018-10-24 10:42) Zgłoś naruszenie 20

  Zasiłek pielęgnacyjny także nie powinien być wliczany do dochodu przy obliczaniu zasiłku stałego. Zasiłek stały powinien być w jednej kwocie dla wszystkich czy samotnie gospodarującego czy mieszkającego w rodzinie. Najlepsze rozwiązanie bo z tytułu wieku można by było uzyskać taki zasiłek nie rodząc czworo dzieci. I tak dajemy takie zasiłki gdy osoba osiąga wiek, a nie ma uprawnień do świadczeń emerytalnych.

  Odpowiedz
 • Piotr(2018-04-23 13:20) Zgłoś naruszenie 00

  Tak?? a jak złodzieje z PIS okradli emerytów i rencistów z jednorazowych zasiłków dla osób o najniższych dochodach, to ok? kasa poszła dla Rydzyka i pedofilów w czarnych sutannach, którzy od stuleci okupują i okradają to państwo.

  Odpowiedz
 • Renata(2018-10-23 20:16) Zgłoś naruszenie 00

  Czemu mam odliczany dodatek mieszkaniowy od stalego zasilku z mops.

  Odpowiedz
 • Win(2016-09-06 23:43) Zgłoś naruszenie 03

  Złodzieje z P.O okradali najbiedniejszych i to za ich rządów powstała ta ustawa..To szczyt kur....wa żeby zaliczać dodatek mieszkaniowy jako dochód.Najbiedniejszym którzy żyją za 600zł miesięcznie z Zasilku stałego z MOPSU zmniejsza się tą śmieszną kwotę o kwotę wysokości dodatku mieszkaniowego(ok 200zl) i dostają zasiłek nie w kwocie 600 zł tylko około 400zł.Dosięgnie was ręka sprawiedliwości z uciskanie ubogich wy mendy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!