« Powrót do artykułu

Pracownik wracający wcześniej z chorobowego musi zwrócić pobrane pieniądze

Pracownik, który przedwcześnie wróci ze zwolnienia chorobowego, straci na tym finansowo. Musi zwrócić pobrane z tytułu zasiłku pieniądze. Sąd Najwyższy oceni, czy tak powinno być.

Choroba pod kontrolą

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Choroba pod kontrolą

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • q(2015-11-13 07:24) Zgłoś naruszenie 00

  wróci zwrócić by miał, nie wróci straci często wszystko albo nie ma gdzie wracać, poza mundurowymi i innymi, gdzie jak ujawnili statystyki jeśli prawdziwe a chyba tak chorować sobie długo i spokojnie można, płatne 100%, czy sąd należy do tej grupy, wybierany zwykle przez mniejszość obywateli RP„ustawodawca” tak reaguje , że jest coraz gorzej i drożej tam gdzie zawsze było drogo i bardzo drogo, ile zarabiają w parlamencie, rządzie, TK, SN , prokuraturach, mnogich „służbach służącym komu i jak i podobnych „tworach” , szkolnictwo, lekarze w zasadzie też i tylko nieliczni w wielu innych zawodach, dziennikarze, nie wymieniając „celebrytów” mówiących raz o sobie że nimi są innym razem że nie co niektórzy, bo gdzie indziej to mało kogo obchodzi czy w ogóle i ile, bronią się określone grupy zawodowe inne są niszczone i same siebie raczej unicestwiają co wielu nieudolnie rządzącym różnej maści pasuje, wizja emerytur dla większości ludzi fatalna, proponują żebyś się ubezpieczył tu i tam bo umrzesz w mękach na nowotwór, jak to się często dzieje, czy te np. majątki, odprawy itd. wokoło to kosztem innych bo jak wytłumaczyć że wkoło słychać że stale brakuje i stale się utrudnia co się da, biurokracji zbędnej mnóstwo, „przekładanie” mnogości papierów po co tyle, z reguły słąbo płatne, brak rzeczywistej alternatywy, odpowiedzialnych jak zwykle w ogóle nie ma a lat krótkiego, marnego życia upływa !

  Odpowiedz
 • polskigupek(2015-11-13 07:25) Zgłoś naruszenie 00

  zus do likwidacji !!! natychmiast i nieodwołalnie !! dla dobra Polski i Polaków ...!

  Odpowiedz
 • MMN(2015-11-12 08:48) Zgłoś naruszenie 00

  Moim zdaniem - na podstawie obserwacji tego, jak wystawiane są zwolnienia i komu - interpretacja ZUS jest bardzo dobra z punktu widzenia zniechęcania potencjalnych biorców lewych zwolnień. Jakoś zawsze "chorzy" przerywają zwolnienie, jeśli mają interes, aby być akurat w pracy. Już nie mówię o takich kuriozach jak przerwanie zwolnienia na jeden dzień! Przecież to na kilometr pachnie oszustwem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!