« Powrót do artykułu

Przedsiębiorcze matki wygrały. Straciły ZUS i finanse publiczne

Dzięki głośnej akcji protestacyjnej kobietom prowadzącym działalność gospodarczą udało się wiele wywalczyć. Nowe reguły obliczania zasiłków zamiast 1 listopada 2015 roku wejdą w życie dopiero 1 stycznia 2016 roku

dziecko, matka, praca

żródło: ShutterStock

Przedsiębiorcze matki wygrały. Straciły ZUS i finanse publiczne

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • Darek(2015-11-05 10:23) Zgłoś naruszenie 00

  Primo, każda "strata" zusu to brak straty po drugiej stronie (trudno mówić o zysku);
  Secundo, dziś samozatrudniona zgłaszająca narodziny dziecka z automatu jest kontrolowana przez zus i musi się gęsto tłumaczyć ze swojej działalności.Sporo kontroli kończy się w sądzie, bo zus sobie jaja robi z ludzi i prawa.

  Odpowiedz
 • system musi być sprawiedliwy(2015-11-06 08:42) Zgłoś naruszenie 00

  Luki prawne dające możliwość wykorzystywania systemu ZUS - biją w nas wszystkich. To system oparty na solidaryzmie społecznym, więc ci którzy nie dokładają się a ciągną, robią to kosztem pozostałych.
  Tutaj pole do nadużyć jest tak duże, że kontrole muszą być szczegółowe. Wysokość zasiłku powinna być uzależniona od stażu pracowniczego. Trudno, żeby ktoś kto opłacił np dwie składki od najwyższego ozusowanego wynagrodzenia dostawał przez 12 miesięcy dużo większe pieniądze niż ten, kto dokłada do tego systemu np. przez 10 lat.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!