Od 1 października rosną zasiłki z pomocy społecznej. Zobacz, jak zmienią się progi

Zgodnie z przyjętym przez rząd rozporządzeniem w październiku zaczną obowiązywać wyższe kryteria dochodowe oraz kwoty świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.

 • 14 lipca 2015 roku Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. Już 1 października zaczną obowiązywać nowe przepisy, zgodnie z którymi wzrośnie liczba osób pobierających świadczenia pieniężne. Które zasiłki zostaną zwiększone?
 • Nowe kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń z pomocy społecznej to:<BR><BR>

  dla osoby samotnie gospodarującej – maksymalnie 634 zł (wzrost o 92 zł),<BR>
  dla osoby w rodzinie – maksymalnie 514 zł (wzrost o 58 zł).
 • Podwyższone o 75 zł zostaną także niektóre świadczenia, a o 38 zł zwiększy się kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego, m. in. kwota stanowiąca podstawę pomocy pieniężnej na usamodzielnienie, kontynuowanie nauki i pomocy na zagospodarowanie w formie rzeczowej wzrośnie z 1 647 zł na 1 722 zł. Maksymalna kwota zasiłku stałego zwiększy się z 529 zł na 604 zł.
 • Minimalna kwota świadczenia pieniężnego na utrzymanie i pokrycie wydatków związanych z nauką języka polskiego dla cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą zwiększy się z 531 zł na 606 zł;
 • Maksymalna kwota świadczenia pieniężnego na utrzymanie i pokrycie wydatków związanych z nauką języka polskiego dla cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą wzrośnie z 1 260 zł na 1 335 zł. wartość dochodu miesięcznego z 1 ha przeliczeniowego wzrośnie z 250 zł na 288 zł.
statystyki

Komentarze (4)

 • gm(2015-07-30 07:14) Zgłoś naruszenie 00

  a co z tymi co dostaja 153 zl ? im juz sie nie nalezy ?

  Odpowiedz
 • O(2015-07-30 08:17) Zgłoś naruszenie 00

  TAK TAK wszędzie tylko podwyzszac i bez rozwiązania sytuacij ktora mnozy sie dzięki temu do oszustw z umowami w firmach b przewaznie tacy są pokrzywdzeni .OTO PRZYKLADA ZAMIAST TAKĄ OSOBĘ ZATRUDNIC JAKO OPIEKUN OSÓB STARSZYCH A NIE TAK JAK TERAZ DAJE ZARABIAC NIEDOSC ZE FIRMOM TO JESZCZE MOPR DOPLACA OSOBY SĄ ZATRUDNIENI NA UMOWE O DZIEŁO BĄDZ ZLECENIE .ZAMIAST BYC ZAREJESTROWANYM W URZĘDZIE JAKO BEZROBOTNY Z PRAWEM DO ZASIŁKU W ZAMIAN OPIEKI NA STARSZĄ OSOBĄ I MIEC NORMALNE WYNAGRODZENIE Z MOPR ? NO COŻ NIECHCE SIE MYSLEC I DAJE SIE DARMOWE NISKIE KWOTY W MOPR KTÓRE DO NICZEGO SIE ZDADZĄ BBO JESZCZE INNE INSTYTUCJE TJ DOFINANSOWANIE MIESZKAN ITD CIĄGNIE CO SIE DA ABY PRZEZYC BO MOPR NIEMAA PRZEZ TAKIE RZADZENIE PIENIĘDZY .NAWET WYNAJMUJE FIRMĘ DO SPRZĄTANIA SWYCH FILLI ZATRUDNIA SIE TEZ OSOBY NA ETETY DO DOMU OPIEKI I POCO SKORO MOZNA INACZEJ ?

  Odpowiedz
 • jaq(2015-07-31 09:15) Zgłoś naruszenie 00

  zniżkowy bilet do teatru się należy,bądż głodny ale kulturalny!

  Odpowiedz
 • wnerwieni(2015-09-18 07:42) Zgłoś naruszenie 00

  My chcemy naszych emerytur po 40 latach pracy a nie zasiłków.Czy po tylu latach pracy mamy zbierac puszki na smietnikach?tak nas urządziliście?Gdzie ta obiecana ustawa,dlaczego zamknęliście nagle usta?nie damy sie oszukac ,wy kradniecie nasze emerytury które nam sie należą po 65 roku życia,mamy to zapisane w ustawie,ale wyście ta ustawe zniszczyli bo tak wam sie podobało,nie darujemy wam,zapomnijcie o wyborach!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!