Od 1 października rosną zasiłki z pomocy społecznej. Zobacz, jak zmienią się progi

Zgodnie z przyjętym przez rząd rozporządzeniem w październiku zaczną obowiązywać wyższe kryteria dochodowe oraz kwoty świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.

Bieda, ubóstwo

żródło: ShutterStock

Nowe kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń z pomocy społecznej to:

dla osoby samotnie gospodarującej – maksymalnie 634 zł (wzrost o 92 zł),
dla osoby w rodzinie – maksymalnie 514 zł (wzrost o 58 zł).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • gm(2015-07-30 07:14) Zgłoś naruszenie 00

  a co z tymi co dostaja 153 zl ? im juz sie nie nalezy ?

  Odpowiedz
 • O(2015-07-30 08:17) Zgłoś naruszenie 00

  TAK TAK wszędzie tylko podwyzszac i bez rozwiązania sytuacij ktora mnozy sie dzięki temu do oszustw z umowami w firmach b przewaznie tacy są pokrzywdzeni .OTO PRZYKLADA ZAMIAST TAKĄ OSOBĘ ZATRUDNIC JAKO OPIEKUN OSÓB STARSZYCH A NIE TAK JAK TERAZ DAJE ZARABIAC NIEDOSC ZE FIRMOM TO JESZCZE MOPR DOPLACA OSOBY SĄ ZATRUDNIENI NA UMOWE O DZIEŁO BĄDZ ZLECENIE .ZAMIAST BYC ZAREJESTROWANYM W URZĘDZIE JAKO BEZROBOTNY Z PRAWEM DO ZASIŁKU W ZAMIAN OPIEKI NA STARSZĄ OSOBĄ I MIEC NORMALNE WYNAGRODZENIE Z MOPR ? NO COŻ NIECHCE SIE MYSLEC I DAJE SIE DARMOWE NISKIE KWOTY W MOPR KTÓRE DO NICZEGO SIE ZDADZĄ BBO JESZCZE INNE INSTYTUCJE TJ DOFINANSOWANIE MIESZKAN ITD CIĄGNIE CO SIE DA ABY PRZEZYC BO MOPR NIEMAA PRZEZ TAKIE RZADZENIE PIENIĘDZY .NAWET WYNAJMUJE FIRMĘ DO SPRZĄTANIA SWYCH FILLI ZATRUDNIA SIE TEZ OSOBY NA ETETY DO DOMU OPIEKI I POCO SKORO MOZNA INACZEJ ?

  Odpowiedz
 • jaq(2015-07-31 09:15) Zgłoś naruszenie 00

  zniżkowy bilet do teatru się należy,bądż głodny ale kulturalny!

  Odpowiedz
 • wnerwieni(2015-09-18 07:42) Zgłoś naruszenie 00

  My chcemy naszych emerytur po 40 latach pracy a nie zasiłków.Czy po tylu latach pracy mamy zbierac puszki na smietnikach?tak nas urządziliście?Gdzie ta obiecana ustawa,dlaczego zamknęliście nagle usta?nie damy sie oszukac ,wy kradniecie nasze emerytury które nam sie należą po 65 roku życia,mamy to zapisane w ustawie,ale wyście ta ustawe zniszczyli bo tak wam sie podobało,nie darujemy wam,zapomnijcie o wyborach!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!