« Powrót do artykułu

Nie ma windy ani pochylni w budynku - niepełnosprawny może interweniować

Przyjechałam z kilkuosobową grupą osób na wózkach do muzeum. Na miejscu okazało się, że prowadzą do niego strome schody, a windy ani pochylni nie ma. Musieliśmy zrezygnować. Czy to nie jest przejaw dyskryminacji osób niepełnosprawnych – pyta zawiedziona pani Justyna.

niepełnosprawni

żródło: ShutterStock

Placówka powinna być zaadaptowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • niepelnosprawny(2015-07-27 19:42) Zgłoś naruszenie 00

  Zgodnie z przepisami prawa budowlanego każdy nowo budowany obiekt (ale też i adaptowany lub remontowany) musi być projektowany i stawiany w ten sposób, aby posiadał usprawnienia umożliwiające korzystanie z niego również osobom niepełnosprawnym.

  jak to ładnie wygląda na papierze. Zapraszam do Wrocławia na rondo Ronalda Reagana wybudowane w 2009 roku przy udziale środków UE.

  1. niskopodłogowy tramwaj JEST
  2. na wózku można wjechać na peron TAK
  3. wsiąść do tramwaju można NIE ... bo nie zrobili wysepek podwyższających i klapa z tramwaju się nie wysunie (nawet nie dosięgnie peronu)

  Mamy tzw. rzecznika ds osób niepełnosprawnych przy prezydencie, ale to jakiś zadufany w sobie narcyz wożony przez tatusia.
  2.

  Odpowiedz
 • Maria(2015-07-27 23:12) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem inwalidą i jeżdżę na wózku, kiedy ostatnio próbowałam dostać się do Prokuratora Rejonowego w Śremie aby dowiedzieć się o swoją własną sprawę - nie mogłam bo Prokuratura nie przewiduje takich klientów jak ja. Polecono mi zwrócić się do adwokata albo udać się do Komendy na przeciwko.

  Odpowiedz
 • Mario(2015-08-04 13:36) Zgłoś naruszenie 00

  Prawo budowlane to kpina, ta ustawa nadaje się do kosza, a urzędasy z inspekcji nadzoru budowlanego to jest całkiem zbędna klika na utrzymaniu podatnika - tylko pierdzą w stołki a prawo budowlane dotyczące dostępności to dla nich kosmos - wywaliłbym ich na bruk darmozjadów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!