« Powrót do artykułu

UE wytyka Polsce umowy śmieciowe. Musimy ujednolicić zasady emerytalne

Podejmując decyzję o zdjęciu procedury nadmiernego deficytu z Polski, Komisja Europejska przedstawiła szereg rekomendacji dla polskiego rządu na najbliższe dwa lata. Obejmują one m.in. ograniczenia w zakresie obniżonych stawek VAT i tzw. umów "śmieciowych", a także rozpoczęcie prac nad objęciem jednolitym systemem emerytalnym rolników i górników.

 • Zalecenia KE
statystyki

Komentarze (4)

 • 1!(2015-05-14 08:57) Zgłoś naruszenie 00

  Istnieje jedna prosta recepta na ten temat: zlikwidować umowy zlecenie oraz o dzieło, a umowy na czas określony zastąpić umowami na czas nieokreślony.

  Odpowiedz
 • Anna(2015-05-14 09:59) Zgłoś naruszenie 00

  UE-budzi się w przed dzień polskiego pogrzebu???--- Polska pogrzebała siebie sama, wybierając do rządzenia po raz kolejny tych samych zakłamanych niewykształconych polityków ( historyków, filozofów ...), który wymyślają coraz b niekorzystne i poniżające "reformy" ( praca kobiet do 67 lat, przy 2-cyfrowym bezrobociu i faktycznie braku służby zdrowia w kraju) a społeczeństwo grzecznie łyka ten syf. Co b pragmatyczni i zaradniejsi uciekają na Zachód, do krajów rozwiniętych, reszta wegetuje, oczywiście poza tymi co mają dostęp do koryta.

  Odpowiedz
 • Nat(2015-05-14 14:35) Zgłoś naruszenie 00

  Zacofanie Polski w stosunku do rozwiniętych krajów EU jest bardzo duże i z każdym rokiem się pogłębia wskutek tego, ze krajem rządzą amatorzy, którzy poprzez przekręty i kombinowanie dorwali się do władzy. Ci sami ludzie od 25 lat, tyle ze zmieniają teki i ugrupowania polityczne, a w kraju syf w każdej dziedzinie - czy to służba zdrowia, czy edukacja. Większość z nich ma przypadkowe dyplomy z historii czy socjologii, nie mając pojęcia o funkcjonowaniu chociażby podstawowych mechanizmów gospodarczych bądź finansowych. Maja zato dużo sprytu wiec latami żyją na koszt państwa czyli podatników.

  Odpowiedz
 • UE-budzi się w przed dzień polskiego pogrzebu?????(2015-05-13 21:45) Zgłoś naruszenie 00

  a gdzie byliście i jesteście ??--w matrixie i udajecie wielkich sprawiedliwych pomijając niesprawiedliwość społeczną,dyskryminację płci w zaopatrzeniu emerytalnym w polsce.Zapędzacie ludzi z 45 letnim stażem pracy-schorowanych do pracy do 67 lat.Młodych zaś zabraliście aby wam unię czyścili,reszta w polsce bez pracy bo rozwaliliście nam przemysł np.stoczniowy.Teraz widząc co może stać się z polską ogarnia was dreszcz dobroci.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!