« Powrót do artykułu

Komu i jakie świadczenia przysługują po śmierci pracownika

Odprawa pośmiertna, zasiłek pogrzebowy i renta rodzinna przysługują zazwyczaj bliskim zmarłego pracownika.

rodzina na pogrzebie

żródło: ShutterStock

Polskie prawo zapewnia rodzinie zmarłego pracownika trzy rodzaje wsparcia finansowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Inspektor Pracy(2015-04-28 11:46) Zgłoś naruszenie 26

  Bardzo pouczający artykuł -szczególnie teraz kiedy dzięki Mafii z PO wiekszość Polaków nie dożyje emerytury!

  . -- Kiedy wielu pracowało od 15 roku zycia bez wakacji ani ferii to niejaki Donald Tusk chlał nagminnie wódę jak podają media <kiedy ja słuzyłem w wojsku opowiadając oficerom jak pacyfikowano Jastrzębskie kopalnie i w co jeszcze nie wierzyli ,niejaki Donad Tusk Ćpał narkotyki w Świetliku gdzie miał najlepszą "marychę w pokoju".
  Gdy wielu pracowało w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy także w soboty i swieta On bezrobotnie walczył z "systemem" a ostatnio zapewne w podziekowaniu jego reprezentantom stwierdził ," że POlcji i Wojsku nie zmienia się reguł gry w trakcie służby (tylko dla nowoprzyjmowanych)" czego juz wobec robotników nie stosował. Razem P Osłami okradli więc setki tysięcy spracowanych ludzi z wieku emerytalnego- tak więc bardzo pouczający materiał.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Prawniczka(2018-01-29 15:02) Zgłoś naruszenie 10

  Artykuł jest tylko powtórzeniem przepisów kodeksu. Nie ma żadnego komentarza. Nic nie wyjaśnia. Nawet nie parafrazuje. Ktoś kto się pod tym podpisał powinien się wstydzić że coś takiego w ogóle zostało opublikowane.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!