Jesteś młodym bezrobotnym? Sprawdz jak skorzystac z programu Wsparcie w starcie

Młody pracownik to inwestycja - przekonuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Jednym z pomysłów na przeciwdziałanie bezrobociu wśród młodych jest program niskooprocentowanych pożyczek Wsparcie w starcie.

dyskryminacja, praca

żródło: ShutterStock

- Bezrobocie wśród młodych to ogromny problem i wyzwanie. Wprowadzamy rozwiązania poprawiające ich sytuację. W tym celu uruchomiliśmy program niskooprocentowanych pożyczek Wsparcie w starcie, realizujemy Gwarancje dla młodzieży oraz wprowadziliśmy reformę urzędów pracy – powiedział na konferencji w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. Program "Wsparcie na starcie" ma na celu ułatwienie rozpoczęcia działalności gospodarczej bezrobotnym, poprzez nisko oprocentowane pożyczki na założenie firmy. Drugi etap rozpoczął się w ubiegłym roku, na terenie całego kraju. Uprawnieni do udziału są absolwenci i studenci, a także wszystkie osoby bezrobotne. Przesiębiorcy mogą starać się o pożyczke na tworzenie nowych miejsc pracy. Korzystając z programu mozna liczyć na darmowe szkolenia i doradztwo finansowe.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!