Dodatkowa opieka medyczna i ruchomy czas pracy, czyli jak firmy pomagają rodzicom w pracy

Firmy, które chcą pomóc rodzicom, mogą między innymi wprowadzić w firmie ruchomy czas pracy lub zagwarantować pracownikom z dziećmi dodatkową opiekę medyczną. Wiele rozwiązań korzystnych dla pracowników z dziećmi wdrożyli już pracodawcy, którzy wzięli udział w konkursie Dobry Klimat dla Rodziny organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP.

Pieniądze

żródło: ShutterStock

Pracodawcy pomagają państwu

Pracodawcy stosują też rozważania, które wspomagają działania państwa, które w szczególny sposób chroni pracownicę w ciąży i daje przywileje młodym rodzicom.

I tak, zgodnie z przepisami, ciężarna pracownica nie może między innymi wykonywać swoich zajęć dłużej niż 8 godzin i nie może pracować w nocy, nie wolno jej też zlecać godzin nadliczbowych. Firma Link4 poszła jeszcze dalej i pozwala swoim pracownicom w okresie ciąży może pracować jedynie 4 godziny dziennie, a i tak wypłaca im wtedy pełne wynagrodzenie.

Niektórzy przedsiębiorcy fundują też swoiste becikowe, czyli - tak jak firma Vermiculite Poland - fundują pracownicy po urodzeniu dziecka wyprawkę. W tej firmie także w ramach uzupełnienia wyprawki szkolnej, pracownicy-rodzice korzystają ze wsparcia materialnego.

>>Czytaj też: Ochrona pracy i urlopy, czyli jak państwo pomaga wrócić do pracy po urodzeniu się dziecka

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!