Dodatkowa opieka medyczna i ruchomy czas pracy, czyli jak firmy pomagają rodzicom w pracy

Firmy, które chcą pomóc rodzicom, mogą między innymi wprowadzić w firmie ruchomy czas pracy lub zagwarantować pracownikom z dziećmi dodatkową opiekę medyczną. Wiele rozwiązań korzystnych dla pracowników z dziećmi wdrożyli już pracodawcy, którzy wzięli udział w konkursie Dobry Klimat dla Rodziny organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP.

Lekarz rodzinny

żródło: ShutterStock

Szpital i znieczulenie, czyli dodatkowa opieka medyczna

Ważnym elementem prorodzinnej polityki wielu firm jest również dofinansowanie produktów lub usług dla rodziców. Część tego typu pomocy jest finansowana z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, tak jak na przykład dopłaty do wypoczynku dzieci lub opłat za przedszkole lub żłobek (takie dopłaty gwarantuje pracownikom NUTRICIA).

Inne przywileje firma musi już opłacić całkowicie z własnej kieszeni. Najczęściej chodzi o dodatkową opiekę medyczną dla pracowników i dzieci. I tak najszerszą pomoc w tym zakresie gwarantuje pracownikom właśnie NUTRICIA, zapewnia bowiem kobietom specjalistyczną opiekę lekarską, dostęp do szkoły rodzenia oraz opieki okołoporodowej, dofinansowuje poród rodzinny z udziałem osoby wskazanej przez pracownicę, pomaga w uzyskaniu miejsca w szpitalu i pokrywa koszt porodu w sali o podwyższonym standardzie, pobytu w sali poporodowej oraz znieczulenia.

Inne firmy, jak WESSLING, oferują zajęcia w prywatnej szkole rodzenia czy też pakiety ponadpodstawowych szczepień dla dzieci.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!