Ustawowe zniżki Karty Dużej Rodziny

Ustawa o Karcie Dużych Rodzin wprowadza w 2015 roku kilka nowych przywilejów, takich jak nowe zniżki za przejazdy koleją, niższe opłaty paszportowe czy zlikwidowanie opłat za wydawanie odpisów aktów stanu cywilnego, a nawet darmowe wejścia do parków narodowych.

Rodzina

żródło: ShutterStock

Karta Dużej Rodziny - zniżki paszportowe

Do ustawy włączono także propozycję MSW na zniżki za opłaty paszportowe dla rodzin wielodzietnych. Dzięki niej posiadacze Karty Dużej Rodziny dostają ulgęza wydawane dokumenty paszportowe. Zniżka w przypadku dzieci wynosi 75 proc. (wcześniej 50 proc.). Dla uczącej się młodzieży ulga jest taka sama, natomiast dla rodziców wynosi 50 proc. Opłata za wydanie paszportu wynosi 140 złotych. "Po wejściu w życie nowych przepisów, członkowie programu Karta Dużej Rodziny poniosą o wiele niższe koszty. Za paszport dzieci do 13. roku życia zapłacą15 zł. Młodzież do 25. roku życia – ucząca się – zapłaci 35 zł, a rodzice -70 zł" - wylicza MSW.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • viatrak(2015-01-10 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Władcy RP silą się i prężą szastając przywilejami i ulgami, ba, nawet posełki w telewizorach szczebioczą, że pakiet socjalny w Polsce nie jest mniejszy od włoskiego, francuskiego i jeszcze jakiegoś tam i w związku z tym Polacy mogą spokojnie zakładać rodziny w ojczyźnie..Brawo, brawo, bravissimo! Pakietami socjalnymi dościgamy zachód! Jeszcze rok, może dwa i sięgniemy dna.
    Nasi przenajmądrzejsi zapominają, że Naród jest bogaty gdy jego obywatele coś posiadają a nie łapy do MOPSów wyciągają!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!