Ustawowe zniżki Karty Dużej Rodziny

Ustawa o Karcie Dużych Rodzin wprowadza w 2015 roku kilka nowych przywilejów, takich jak nowe zniżki za przejazdy koleją, niższe opłaty paszportowe czy zlikwidowanie opłat za wydawanie odpisów aktów stanu cywilnego, a nawet darmowe wejścia do parków narodowych.

rodzice, dzieci, rodzina

żródło: ShutterStock

Karta Dużej rodziny a przejazdy kolejowe

Nowy rok odciąży kieszenie wielu rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. Od 1 stycznia 2015 korzystający z niej dorośli mają prawo do nowych, ustawowych zniżek na przejazdy pociągami. 37 proc. wyniesie ulga w publicznym transporcie kolejowym na podstawie biletów jednorazowych, a 49 proc. ulga dla posiadaczy biletów miesięcznych. Podczas pojedynczej podróży rodzina wielodzietna otrzyma w sumie 62 proc. zniżki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • viatrak(2015-01-10 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Władcy RP silą się i prężą szastając przywilejami i ulgami, ba, nawet posełki w telewizorach szczebioczą, że pakiet socjalny w Polsce nie jest mniejszy od włoskiego, francuskiego i jeszcze jakiegoś tam i w związku z tym Polacy mogą spokojnie zakładać rodziny w ojczyźnie..Brawo, brawo, bravissimo! Pakietami socjalnymi dościgamy zachód! Jeszcze rok, może dwa i sięgniemy dna.
    Nasi przenajmądrzejsi zapominają, że Naród jest bogaty gdy jego obywatele coś posiadają a nie łapy do MOPSów wyciągają!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!