Pomoc Żywnościowa od Ministerstwa Pracy: Kto może skorzystać z programu?

Według resortu pracy z przyjętego niedawno programu Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 skorzysta ok 2,5 mln osób rocznie.

Dieta

żródło: Bloomberg

Ministerstwo przyznaje, że taka pomoc nie zaspokoi wszystkich potrzeb żywieniowych, ale uzupełni niedobory związane z ograniczeniami finansowymi takich osób i rodzin. Zaoszczędzone tym samym środki osoby i rodziny będą mogły przeznaczyć na inne potrzeby. Według wyników badań GUS w 2012 r. przeciętny miesięczny poziom wydatków w przeliczeniu na jedną osobę dorosłą w rodzinach zagrożonych skrajnym ubóstwem wyniósł 422 zł, z czego prawie połowę, ok. 46 % stanowiły wydatki na żywność i napoje. Na wszystkie pozostałe potrzeby wydawano w tych gospodarstwach ok. 145 zł na osobę, to jest ponad pięciokrotnie mniej niż w rodzinach żyjących powyżej minimum egzystencji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • kamysz oraz jego ministerstwo zrobiło z ludzi.....(2014-12-17 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    dziadów a teraz dają jałmużnę bo im wstyd???Gdzie zagrabione emerytury po 45 latach pracy--tu należ się pomagać!!!Dlaczego???w ustawie emerytalnej dano przywilej 5- letni okres przejściowy dla rolników---oni mają co do gara włożyć,a ludzie z miast po 45 latach pracy mają wyciągać ręce po wasze dary???O...zmoro tego nierządu dla obywatela!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!