Pomoc Żywnościowa od Ministerstwa Pracy: Kto może skorzystać z programu?

Według resortu pracy z przyjętego niedawno programu Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 skorzysta ok 2,5 mln osób rocznie.

Sklep

żródło: ShutterStock

Do kogo skierowany jest program Pomoc Żywnościowa 2014-2020 ?
Program "Pomoc żywnościowa" jest kontynuacją programu „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej”. Pomoc Żywnościowa skierowana jest do osób najuboższych, zwłaszcza do samotnych osób o zarobkach niższych niż 813 zł i członków rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 684 zł. Te kryteria nie zamykają jednak drogi do pomocy dla osób, które ich nie spełniają.
"Pomoc osobom najuboższym wymaga długoletniej perspektywy. Ten program to kontynuacja naszych wcześniejszych działań na rzecz walki z wykluczeniem społecznym i ubóstwem. To także realizacja założeń polityki Unii na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym" - wyjaśniał Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • kamysz oraz jego ministerstwo zrobiło z ludzi.....(2014-12-17 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    dziadów a teraz dają jałmużnę bo im wstyd???Gdzie zagrabione emerytury po 45 latach pracy--tu należ się pomagać!!!Dlaczego???w ustawie emerytalnej dano przywilej 5- letni okres przejściowy dla rolników---oni mają co do gara włożyć,a ludzie z miast po 45 latach pracy mają wyciągać ręce po wasze dary???O...zmoro tego nierządu dla obywatela!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!