Zasiłek rodzinny i świadczenia pielęgnacyjne, czyli ile w Polsce można dostać na dziecko

W Polsce do świadczeń rodzinnych zalicza się zasiłek rodzinny (z dodatkami przysługującymi do tego świadczenia), jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka oraz świadczenia opiekuńcze: zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne i specjalny zasiłek opiekuńczy. Zobacz, ile Polska rodzina może z tytułu tych świadczeń i zasiłków dostać na dziecko.

Dziecko

żródło: ShutterStock

Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka

Przysługuje Od 1 stycznia 2013 roku matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy kwoty 1922 zł netto.

Zapomoga przysługuje tylko wtedy, jeżeli matka dziecka pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Bans(2015-11-03 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    A czy wiecie, że na biednej Ukrainie, w którą Polska ładuje pieniądze na urodzone dziecko dostaje się równowartość 2 tys. euro ??? ( dwa tysiące euro !!!) Kwota ta przekazywana jest w transzach przez pierwsze 24 miesiące od urodzenia by rodzice z dzieckiem mieszkali i płacili podatki na Ukrainie. Niby tacy głupi Ukraińcy, a jednak mądrzejsi od nas...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!