10 najlepszych miejsc w Europie na wakacje dla ekoturystów

European Coastal & Marine Union przyznało nagrody QualityCoast dla najlepszych nadmorskich regionów w Europie. EUCC ocenił ponad 1000 miejsc w Europie na podstawie 100 czynników wpływających na atrakcyjność turystyczną i ich zrównoważony rozwój, zarówno w kwestiach przyrodniczych, jak i kulturowych i społecznych. Zobaczcie 10 miejsc, które stanowią najlepszy przykład na to jak połączyć beztroskie wakacje bez uszczerbku dla natury.

Ierapetra

żródło: ShutterStock

Ierápetra, czwarte co do wielkości i najbardziej na południe wysunięte miasto Krety. Do największych zabytków Stare Miasto – zachowana zabudowa turecka, Forteca portowa – zbudowana przez Wenecjan forteca położona na przylądku, dom Napoleona – dom, w którym według miejscowej tradycji miał nocować Napoleon Bonaparte w drodze do Egiptu. Muzeum Archeologiczne – muzeum w zaadoptowanym budynku dawnej szkoły tureckiej z licznymi zbiorami ceramiki. Ponadto na uwagę zasługują minojski sarkofag ozdobiony scenami z życia codziennego oraz posąg Demeter.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!