10 najlepszych miejsc w Europie na wakacje dla ekoturystów

European Coastal & Marine Union przyznało nagrody QualityCoast dla najlepszych nadmorskich regionów w Europie. EUCC ocenił ponad 1000 miejsc w Europie na podstawie 100 czynników wpływających na atrakcyjność turystyczną i ich zrównoważony rozwój, zarówno w kwestiach przyrodniczych, jak i kulturowych i społecznych. Zobaczcie 10 miejsc, które stanowią najlepszy przykład na to jak połączyć beztroskie wakacje bez uszczerbku dla natury.

Gozo i Comino

żródło: ShutterStock

Gozo i Comino - Dwie mniejsze wyspy w Archipelagu Wysp maltańskich: Gozo to druga, co do wielkości wyspa, leżąca 6 km na północny-zachód od Malty, natomiast Comino to trzecia, co do wielkości i jednocześnie najmniejsza zamieszkana wyspa. Obie wyspy podobne są krajobrazowo do Malty, jednak są o wiele spokojniejsze i mniej zatłoczone. Malutkie Comino na stałe zamieszkuje zaledwie jedna rodzina prowadząca luksusowy, 4-gwiazdkowy hotel. U wybrzeży Gozo bardzo popularne jest nurkowanie, najciekawsze miejsca to komin krasowy Blue Hole oraz skały na zachód od Xwieni Bay, a także Calypso's Cave nad Zatoką Ramla, gdzie według legendy mieszkała Kalipso z Odyseuszem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!