10 najlepszych miejsc w Europie na wakacje dla ekoturystów

European Coastal & Marine Union przyznało nagrody QualityCoast dla najlepszych nadmorskich regionów w Europie. EUCC ocenił ponad 1000 miejsc w Europie na podstawie 100 czynników wpływających na atrakcyjność turystyczną i ich zrównoważony rozwój, zarówno w kwestiach przyrodniczych, jak i kulturowych i społecznych. Zobaczcie 10 miejsc, które stanowią najlepszy przykład na to jak połączyć beztroskie wakacje bez uszczerbku dla natury.

Cascais

żródło: ShutterStock

Cascais – ta portugalska miejscowość położona jest 30 kilometrów na zachód od Lizbony i jest jedną z najbogatszych miejscowości w Portugalii. Cascais było miasteczkiem rybackim a ostatniej części XIX wieku i pierwszej części XX wieku stała się znana jako miejsce wypoczynków rodziny królewskiej. Miasto ma duży port jachtowy i kilka kilometrów plaż. Ma wiele hoteli i dobre restauracje. Cascais jest otoczone plażami od zachodu i górami Sintra na północ od miasta.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!