« Powrót do artykułu

Świadczenia pielęgnacyjne: coraz trudniej jest otrzymać pomoc, część opiekunów wkrótce ją straci

Zbyt wysokie dochody oraz brak rezygnacji z pracy powodują, że niewiele osób uzyskuje specjalny zasiłek opiekuńczy. Znaczna część uprawnionych straci dotychczasową pomoc od 1 lipca 2013 r.

Podatki, pieniądze

żródło: ShutterStock

Podatki, pieniądze

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (38)

 • aabc(2013-06-06 07:12) Zgłoś naruszenie 10

  Dodatek pielęgnacyjny wynosi 153 zł od dziewięciu lat. Nie podniesiono go nawet o jedną złotówkę. Za to najbogatszej kobiecie świata dodali 5 milionów do koncertu.

  Odpowiedz
 • opiekunka(2013-06-05 14:58) Zgłoś naruszenie 10

  Nie blokujcie wpisów nasz głos i tak będzie słyszany!!!

  Odpowiedz
 • ka(2013-06-06 08:36) Zgłoś naruszenie 00

  W Polsce powinna odbyć się wielka weryfikacja osób niepełnosprawnych, i tym którzy naprawdę są chorzy , potrzebujacy pomocy jak najberdziej zasiłki, renty się należą. Z czego taki wniosek . Jak się pracuje 17 rok z ogromną geupą ludzi co mają przyznane renty na stałe i prowadzi się sprawy kadrowe i sprawy zwiiazane z nimi , to ma się pogląd . To przecież 99 procent ludzi zdrowych , którzy nie chorują , nigdy nie chorowali, nawet wiele z nich w szpitalu nigdy nie było, a renty na stałe mają.Taka rzeczywistość i nikt tu nic nie zmyśla, bo nie o to chodzi ,żeby prawdziwie chorych dyskryminować.

  Odpowiedz
 • opiekun(2013-06-05 17:47) Zgłoś naruszenie 00

  głosujcie na liberałów dalej

  Odpowiedz
 • Katarzyna (*)(2013-06-05 17:37) Zgłoś naruszenie 00

  A żyjemy podobno w Państwie Prawa !!! To straszne i smutne , jak można żerować na cierpieniu ludzi kalekich, chorych ... na miłości ich rodzin i bliskich ? SKANDAL !!!Serce ściska niemoc ...Katarzyna

  Odpowiedz
 • EWA(2013-06-05 15:00) Zgłoś naruszenie 00

  Ile osób straci pracę w MOPS-ach???jeśli tylu opiekunów straci świadczenia!!!

  Odpowiedz
 • ZJ(2013-06-05 20:01) Zgłoś naruszenie 00

  W A Ż N E !
  Opiekunom niepełnosprawnych zabierane są świadczenia opiekuńcze w tym przyznane BEZTERMINOWO.
  Wszystko w szczegółach na: „wykluczeni opiekunowie”. Tam też petycje.
  Do odszukania poprzez Google. Szukajcie „wykluczeni opiekunowie” ponieważ linki bezpośrednie są blokowane więc ich nie podaję.
  PILNE i WAŻNE bo czasu coraz mniej !
  JA WKLEJAM TĄ INFORMACJĘ WSZĘDZIE GDZIE TO JEST MOŻLIWE.

  Odpowiedz
 • awelaw(2013-06-05 20:24) Zgłoś naruszenie 00

  To hańba dla rządu,że zabiera te marne grosze i uważa nas opiekunów
  matek,ojców,żon,dzieci za oszustów,brawo panie Marcinie za odwagę,odsyłam na blog wykluczeni opiekunowie i dołączenie do grona walczących.

  Odpowiedz
 • nikt(2013-06-05 21:30) Zgłoś naruszenie 00

  Mnie też mają za oszusta i pozbawiają praw nabytych. Co tu psioczyć (tylko) na Tuska; artykuł w gazecie sprzyjającej tzw. państwu prawa (i sprawiedliwości); czym różni się ten głos od tzw. rządowego czy poselskiego. Nie wierzcie w zapewnienia pomocy jakiś solidarnych polski itp. - wykorzystują to do gry politycznej; wszyscy siebie warci

  Odpowiedz
 • Danka(2013-06-06 12:06) Zgłoś naruszenie 00

  do"Ka"
  Mam wrażenie ,że nie wiesz o czym piszesz. Bez przesady, że 99% ludzi pobierających renty to ludzie zdrowi ! Zapewne są tacy którzy mają załatwione w różny sposób, ale nie 99%. To wg ciebie tylko 1% jest faktycznie chorych ? Bzdura. Nie każdy też na choroby czy niepełnosprawność widoczne, a nie ma na czole napisane na co choruje.Sa zapewne nadużycia , w rentach, ale wg tego co rząd zrobił opiekunom niepełnosprawnych , to powinien teraz zabrać renty wszystkim ! (to piszę z ironią) To są zupełnie inne sprawy.
  Ale temat dotyczy świadczenia pielęgnacyjnego. To jest zupełnie co innego i nie wypłaca tego ZUS ! Poczytaj o tym świadczeniu, a potem poczytaj bloga : wykluczeniopiekunowie.blog.pl
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Anna(2013-06-05 14:55) Zgłoś naruszenie 00

  Czek opiekuńczy to OSZUSTWO.to pozbawienie praw opiekunków,którzy sprawują opiekę nad swoimi bliskimi,to biznes PO w białych rękawiczkach!!!

  Odpowiedz
 • Danka(2013-06-06 17:53) Zgłoś naruszenie 00

  Do "OOOO"
  Wiesz, kiedyś od urzędniczki usłyszałam, że to nie wina państwa, że mam niepełnosprawne dziecko. Czy zdrowe, czy chore, rodzice mają obowiązek je utrzymywać do samodzielności. Zabolały mnie te słowa.
  Ale to co ty piszesz to też jest przykre. Starą mamę oddać do domu opieki ? Nie każdy to potrafi, a nie jest to też takie proste: czeka się latami na miejsce i nie każdy ma rentę którą pokryje koszty. Dowiedz się ile do jednego pensjonariusza dopłaca państwo...
  Idąc tropem twojego myślenia to dzieci też można oddać do domu opieki.
  Na niepełnosprawne dziecko dostaje się zasiłek rodzinny w wysokości zależnej od wieku dziecka, do tego zasiłek pielęgnacyjny, dodatek na kształcenie i rehabilitację dziecka niepełnosprawnego, a gdy kończy 16 lat rentę socjalną. Opiekun nie pracujący - świadczenie pielęgnacyjne obecnie 820zł. Ponadto dziecko ma drugiego rodzica, który może pracować, albo od niego mieć alimenty, a w takim przypadku dochodzi jeszcze jeden dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka.
  Nie zrozum mnie źle, ale chodzi mi o to , że nie wszystko jest takie proste, jakby mogło się wydawać.A wiem o czym mówię. Najlepiej żeby wszyscy byli zdrowi i mieli za co godnie żyć., bo i jednym i drugim nie jest łatwo

  Odpowiedz
 • ooooo(2013-06-06 16:42) Zgłoś naruszenie 00

  jesli osoba dorosla niepełnosprawna idzie do domu opieki to ma potrącane z emerytury w przypadku swiadczenia emerytura zostaje i jeszcze do tego swiadczenie czy przypadkiem tego nie za duzo moze dac tym opiekunom do opieki niepełnosprawne dzieci ktore mają 106 zł rodzinnego bez zadnej renty i zobaczymy kto bedzie pokrzywdzony najlepiej to brac za darmo a jak chcą odebrac to gwałtowac i narzekać to woła o pomste do nieba wysokiego

  Odpowiedz
 • Ala(2013-06-07 16:33) Zgłoś naruszenie 00

  wprowadzili takie kryteria,że zasiłku opiekuńczego nikt nie dostanie. Skąd mam wziąśc rezygnacje z zatrudnienia skoro nigdzie nie pracowałam, nie to że mi się niechcialo ale opiekowałam się cały czas chorym ojcem. Dlaczego na tym wszystkim muszą wszyscy cierpieć. Powinni z pomocy społecznej przeprowadzać wywiad i określać kto jest oszustem a kto prawdziwym opiekunem.

  Odpowiedz
 • Zgadzam się, że były wyłudzenia(2013-06-09 18:41) Zgłoś naruszenie 00

  i należy system ograniczyć do spraw niezbędnych.
  Każdy tylko DAĆ, DAĆ, DAĆ - tylko kto ma na to zapracować??, ci zdrowi już są na krańcu wytrzymałości, im też się coś od życia należy, nie są WOŁAMI !!

  Odpowiedz
 • obserwere(2013-07-06 13:58) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd nie podaje że istnieje możliwość przekroczenia kwoty 623 zł na os do kwoty najniższego zasiłku rodzinnego to jest ok 60-68 zł i osoby pobierające świadczenie opiekuńcze mają prawo nadal je otrzymywać. Bariera 623 zł nie jest sztywną.Gdzie osoby opiekujące się ciężko chorymi rodzicami miały pracować? Zarejestrowane w PUP nie dostały żadnej pracy nie ze swojej winy lecz złego rządzenia państwem przez Tuska i jego bandę.Oni za jeden obiad w drogich lokalach płacą po 1000zł (podawały gazety) a nam za ciężką pracę zabierają 520zł czyli połowę swojego obiadu.Opieka to ciężka praca, uwiązanie w domu na 24 godz, wstawanie po nocach bo chorym trzeba kilka razy zmieniać pozycję wyprowadzać za potrzebą, zmienić pieluchy itd i za to nawet rząd nie wspomoże nas tak nędzną kwotą. Taki chory w domu starców kosztowałby rząd ok 4000zł. Gdzie zatem logika? gdzie oszczędność pieniędzy podatników?Przyglądam się takim sytuacjom od lat i za nic na świecie nie zrobię tego za 520 zł.Dlatego popieram żądania tych którym zabrano tę jałmużnę i protestuję przeciw durnym nielogicznym blokadom (zwłaszcza to że musieli zrezygnować z pracy bo wielu z nich i tak by pracę straciło -wszędzie są zwolnienia)Nie ma różnicy między tym co zrezygnował z pracy a tym który na nią czekał będąc zarejestrowany w PUP. Obie te osoby są w takiej samej sytuacji opiekując się obłożnie chorym rodzicem. Wymysły Tuska to skandal- cicha eutanazja niczym się nie różnią od faszystowskich metod stosowanych w niemieckich obozach, gdzie ludzie umierali z głodu,braku opieki,w brudzie itd.!!!

  Odpowiedz
 • Irka(2013-07-05 16:20) Zgłoś naruszenie 00

  Opiekuję się siostrą niepełnosprawną. Właśnie odebrali mi świadczenie pielęgnacyjne no i oczywiście zasiłek opiekuńczy też mi się nie należy. Ten zasiłek opiekuńczy to jest wielka ściema według mnie, bo i tak go prawie nikt nie uzyska bo to jest ich taki cel, by go nikomu nie dać. To jest szczyt wszystkiego. Robią co chcą, a ludzi traktują jak śmieci. Nie wspomnę że niepełnosprawni to dla nich nie istnieją.

  Odpowiedz
 • ANNA(2013-06-05 14:57) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego mam być na utrzymaniu osoby chorej ,niezdolnej do samodzielnej egzystencji!!!

  Odpowiedz
 • iwona(2013-07-11 13:44) Zgłoś naruszenie 00

  ja miałam przyznane opiekuńcze od 2012 do 2015 na mamę która zachorowała na nowotwór kości szpiczak mnogi jest po przeszczepie ale choroba dosłownie zjadła jej kości kręgosłup w rozsypce lekarze nie mogą pomóc czeka ją wózek a potem łóżko ale liczy się tylko to że przed jej chorobom akurat nie pracowałam

  Odpowiedz
 • jasmin(2013-08-01 05:23) Zgłoś naruszenie 00

  "Tama dla nadużyć",to jedna wielka bzdura !!!,to ordynarne okradanie biednych!!!.Od kiedy w naszym kraju obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa? Jeżeli ktoś oszukał ,nadużył ,złamał przepisy ,to niech do tego powołane służby (za nasze podatki) ukarzą ,ale nie wszystkich.jak ktoś z rządu, czy poseł lub senator dopuści się nadużyć ,to wszystkich karzą ???
  Szukają byle jakiego pretekstu,żeby odebrać godną starość naszym bliskim.Hańba dla "rządzących".Nie konstytucyjny kraj!!! A ten cały bajzel za nasze pieniądze.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!