« Powrót do artykułu

ZUS może wypłacić emerytury z otwartych funduszy

Nadal nie są znane zasady przekazywania ubezpieczonym pieniędzy zgromadzonych w II filarze. Premier Donald Tusk, zapowiadając dokończenie reformy emerytalnej, nie wspomniał o braku przepisów regulujących zasady wypłaty świadczeń kapitałowych.

Emeryt

żródło: ShutterStock

Emeryt

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Nabity w butelkę ubezpieczony w ZUS i II filarze(2011-11-29 08:13) Zgłoś naruszenie 00

  wypłata emerytur nie jest ważna, będzie tak niska,że nie będzie się jej wypłacać. Te nędzne resztki przejmie Skarb Państwa i zasili biedny ZUS.Najważniejsze jest płacenie składki.

  Odpowiedz
 • hitaczi(2011-11-29 08:20) Zgłoś naruszenie 00

  Nie pytaj co rząd robi dla Ciebie. Zapytaj czy nie mógłby przestać.

  Odpowiedz
 • Jester(2011-11-29 10:14) Zgłoś naruszenie 00

  Hitaczi, odpowiadam w na Twoje pytanie. Mógłby, ale mogę się założyć o nasz dług publiczny, że tego nie zrobi. Powiem więcej - nie tylko nie zaprzestanie tego, ale zainicjuje jeszcze parę innych działań, od których pozostanie nam się tylko skręcać i wyżymać. A jeśli przyjdzie inny rząd, to zrobi jeszcze więcej. Pozostaje nam zatem tylko robić swoje i liczyć na to, że rząd tego nie zauważy.

  Odpowiedz
 • Zenek(2011-11-29 16:33) Zgłoś naruszenie 00

  ??? a może Tusk i jego ekipa ma już plan aby i tę kasę Państwo zawłaszczyło w imię jego bieżących interesów politycznych .Po co więc na ten temat dyskutować , wystarczy tak jak z niedawnymi zmianami w OFE zrobić kolejny skok na kasę i po krzyku.
  Premier jak też i Pan Prezydent już pokazali jak takie szwindle się u nas robi . Tak sprawnie załatwili temat ostatnich zmian w OFE , że nawet nikt nie pisnął - a podobno w Polsce jest coś takiego jak Trybunał Konstytucyjny czy chociażby Rzecznik Praw Obywatelskich .
  Podobno Polska jest państwem prawa - rzeczywistość temu jednak przeczy. Na każdym kroku widać bezprawie ,które niebywale się panoszy w naszym biednym kraju.

  Odpowiedz
 • Kargul(2011-11-29 20:21) Zgłoś naruszenie 00

  POLSKA to kraj PROWIZORKA .II FLAR miał być dziedziczony ,,w całości '',a tu masz ale WIELKĄ FIGĘ - jeżeli dożyjesz i wEżmiesz choć jedną emeryturę to NASZE PIENIĄŻKI,, ZNIKAJĄ '.Mam nadzieję ,że przyjdą czasy ,,polowania na byłych wielkich i malutkich polityków ''a MY ICH WYLAPIEMY I BĘDĄ PROSILI O SZYBKĄ ... .Tylko silna i bezkompromisowa władza ,np RADYKALNO –NARODOWA JEST W STANIE ZAPROWADZIĆ PORZĄDEK W TYM NASZYM BAŁAGANIE .Zmarnowano ponad 20 lat ,gospodarka padła ,wytwarzający dochód narodowy -są we własnym kraju najgorzej traktowani no i jedynie BIUROKRACJA rozwinęła się jak NIGDY.JEŻELI ,NASZE PIENIĄŻKI TRAFIAJĄ DO WSPÓLNEGO WORA ,to jest to korzystne dla władzy ,bo może ukryć swoją NIEUDOLNOŚĆ i BRAK KOMPETENCJI.

  Odpowiedz
 • Anna(2012-01-05 10:28) Zgłoś naruszenie 00

  Podobno Polska jest państwem prawa - rzeczywistość temu jednak przeczy. Na każdym kroku widać bezprawie ,które niebywale się panoszy w naszym biednym kraju.--- I tu się zgadzam. Biezprawie totalne, poczynając od drobnych rzeczy typu wymuszony abonament za telewizję b niskiej jakości, poprzez ukrywanie informacji publicznej przed społeczeństwem przez urzędy, kończąc na bezprawnym odebraniu u obywateli pieniędzy ze składek OFE. Faktycznie jest to rozbój, gdyż zostały wydarte ludziom PRYWATNE PIENIĄDZE ODKŁADANE NA STARE LATA. Dlatego wcale się nie dziwie, że młodzi ludzie uciekają z Polski do rozwiniętych krajów UE. Przykre doświadczenia ich rodziców, którzy zmarnowali najlepsze lata ,zasilając wątpliwe organizacje typu ZUS zapewne pomagają im w podjęciu takie decyzji. Tam przynajmniej nikt im nie ukradnie wypracowanej emerytury.

  Odpowiedz
 • Maria(2012-01-19 00:13) Zgłoś naruszenie 00

  Urodziłam się 1 stycznia 54 roku i 3 stycznia 2014 roku będę 1 emerytką z II filara i do dzisiaj nikt tym się za bardzo nie martwi.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!