« Powrót do artykułu

Recepta Kudryckiej na poprawę polskiej nauki? Wspieranie najlepszych

Zróżnicowanie zarobków naukowców i dotacji dla instytucji, tak, aby najlepsi dostawali najwięcej pieniędzy, inwestycje w młodych i poprawa przepisów - to recepta na wzmacnianie jakości polskiej nauki i pobudzenie innowacyjności - mówi PAP Barbara Kudrycka.

Barbara Kudrycka

autor: Marcin Lobaczewskiżródło: Newspix

Barbara Kudrycka

statystyki

Komentarze (3)

 • malgorzata.academicus(2011-11-27 18:20) Zgłoś naruszenie 00

  "Chcemy, żeby młodzi mieli jak najbardziej komfortową sytuację finansową, pozwalającą im na efektywną pracę w Polsce. "
  Nie neguje koniecznosci "komfortu" finansowego mlodych, ale wazniejsza jest OPIEKA MERYTORYCZNA nad doktorantami i system finansowanych pozycji postdoktorskich w ramach grantow badawczych. A nastepnie realne perspektywy tworzenia wlasnych zespolow przez tych najlepszych.
  TYmczasem mamy taka kadre samodzielna jaka mamy. Poziom polskich doktoratow jest przede wszystkim pochodna wiedzy i kompetencji promotorow i recenzentow a nie sytuacji finansowej doktorantow.

  Odpowiedz
 • mgr inż.(2011-11-27 18:37) Zgłoś naruszenie 00

  Częściowo się zgodzę z panią minister ma rację. Powstało masę różnych uczelni niepublicznych co wyciągają pieniążki od studentów np. studia "Informatyka dla Sekretarek" czysty absurd. Rozmawiając ze znajomymi z Litwy lub z Danii to u nas studia są darmowe tam egzaminy na zakończenie uczelnia oraz jak ktoś się dobrze uczy to ma studia za darmo a jak nie to płatne tylko nie tak jak u nas 3000 zł za semestr tylko tam jest najtańszy kierunek typu pedagogika 10.000 za semestr. Sam wiem po sobie, że albo kończy się dobry kierunek i ma pracę albo płacze, że jej brak. Obecna sytuacja spowoduje, że część uczelni upadnie a część przetrwa. Tylko czy do tego podejdą nasi wykładowcy w sposób profesjonalny część tak a dla części zabraknie pracy ale tak to jest życie nie lubi próżni.

  Odpowiedz
 • Leśniczy(2011-11-29 08:21) Zgłoś naruszenie 00

  Granty, granty, zas..anty. Każdy ma być magistrem a co drugi doktorem i gooowno z tego , bo koniec końców jak w kraju pracy nie ma to większość i tak wyląduje na zmywaku u angola lub w oborze bauera.
  A więc pani minister - jak mówi stare przysłowie leśników: "pie..dol, pie..dol - będzie wiosna".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!