« Powrót do artykułu

Szansa na nowe staże z urzędów pracy dla bezrobotnych dopiero w grudniu

W pierwszych trzech kwartałach tego roku urzędy pracy skierowały na staże do pracodawców 98,3 tys. bezrobotnych. Spadek o 60 proc. wynika z radykalnego obcięcia środków na ten cel – do kwoty blisko 681 mln zł, czyli o 58 proc. mniejszej niż w 2010 r. To spowodowało, że już w październiku w dużej części powiatowych urzędów pracy nie było pieniędzy na aktywizację zarejestrowanych osób bez zajęcia.

Zatrudnienie w ramach stażu

żródło: DGP

Zatrudnienie w ramach stażu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • zorientowany(2011-11-21 09:33) Zgłoś naruszenie 00

  Świetny tekst: "Finansując je (staże), kupujemy miejsca pracy dla tych, którzy nie mają znajomości, bo w wielu firmach w większości zatrudnia się pracowników z polecenia – uważa Bartnicki." Tyle że gdy w Rybnickiej Straży Miejskiej zorganizowano staż dla kobiet na stanowisko biurowe, to nie dość że wybrano kobietę po znajomości to jeszcze staż miała na 2 miesiące. Wniosek jest taki że bardzo źle dzieje się w Polsce skoro nawet w urzędach i po znajomości ciężko jest sobie pracę załatwić.

  Odpowiedz
 • jeszcze lepiej zorientowany(2011-11-21 12:27) Zgłoś naruszenie 00

  zorientowany to trzeba wstąpić do PSL-u tam rodzinki i znajomki znajdują zatrudnienie od razu!

  Odpowiedz
 • Bartnicki(2011-11-21 13:21) Zgłoś naruszenie 00

  Od najlepszej zasady mogą być kiepskie wyjątki,sami je robimy.Jak każdy z nas będzie przyzwoity to piekło i wymiar sprawiedliwości zbankrutują.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!