« Powrót do artykułu

1,2 mln rolników nie będzie płacić za swoje leczenie

Minister rolnictwa chce, aby rolnicy mający poniżej 15 ha ziemi byli traktowani jak bezrobotni bez żadnych przychodów.

Rolnik

żródło: ShutterStock

Rolnik

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (96)

 • ula(2011-11-20 17:10) Zgłoś naruszenie 00

  rolnik 10 ha zeby utrzymac rodzine zabiera wam miejsce pracy. przewaznie pracownicy ochrony to rolnicy.

  Odpowiedz
 • g(2011-11-18 10:48) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy jak wam nie wstyd! Na tym świecie opieka medyczna i świadczenia kosztują, jeśli ktoś za was płaci, to tym samym wy na nim pasożytujecie. Jak wam nie wstyd? Jaka niesprawiedliwość w Polsce że jednym przysługują emerytury po 15 latach, ubezpieczenia za darmo, a inni muszą sami na to płacić i utrzymywać innych. A przez to do lekarza dostać się nie można, i ludziom nie starcza od do. Polacy, gdzie wasze serce, gdzie te prawdy moralne wyznawane przez kościół katolików, gdzie wy skończycie na drugim świecie za lenistwo, podłość, złodziejstwo, sprzedajność, niesolidarność, brak serca, oszustwa i chciwość? Wstydzę się że jestem Polakiem!!!

  Odpowiedz
 • An(2011-11-18 18:28) Zgłoś naruszenie 00

  ludzie co wy piszecie większość z was lub wasi rodzice uciekła ze wsi do miast po co żeby mieć gorzej Wracajcie przypomnicie sobie dla czego uciekliście

  Odpowiedz
 • czytelniczka wychowana na wsi(2011-11-18 18:28) Zgłoś naruszenie 00

  ja bycie rolnikiem się tak bardzo wg was wszyskich opłaca to na wieś ruszajcie tłumnie! nic nie wiecie, a się wypowiadacie, siedzicie przy biurkach i ciężkiej pracy nawet nie znacie. jak jesteście tacy cfani, to wytłumaczcie mi dlaczego wsie zaczynają obumierać, a młodzi ludzie uciekają do miast???

  Odpowiedz
 • po(2011-11-18 18:24) Zgłoś naruszenie 00

  18,72 zł kpina z narodu[TYCH CO PRACUJA]
  dac nauczycielom,policji,
  strazy miejskiej i wiejskiej
  RADNYM DIETY ZWIEKSZYC
  NAROD UCIEMIERZYC!!!

  Odpowiedz
 • hitaczi(2011-11-18 17:53) Zgłoś naruszenie 00

  Tu nie o to chodzi czy rolnicy są bogaci czy ubodzy - to nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko to, że dostają dopłaty i zwolnienia z podatków o jakich inni mogą tylko pomarzyć. Jak będą traktowani tak jak wszyscy inni to niech każdy z nich będzie sobie milionerem - co komu do tego? Tak jak taksówkarz nie utrzyma się z jednego kursu dziennie a fryzjer z jednej głowy tak rolnik z kilku hektarów. Ale nad taksówkarzem czy fryzjerem nikt się nie rozczula - płać albo zwijaj interes. Z rolnikami powinno być dokładnie tak samo: rolnik do roboty albo na bezrobocie (nie obchodzi mnie to) a ziemię niech sprzeda albo wydzierżawi komuś kto zrobi z tego pożytek i krok w kierunku nowoczesnego rolnictwa. Nie mówią już o tym, że pieniądze z UE są na unowocześnianie rolnictwa a nie na konserwację skansenu na wsi - to co mamy dzisiaj to wręcz kryminał.

  Odpowiedz
 • Rolnik(2011-11-18 15:08) Zgłoś naruszenie 00

  Bo tylko kretyni płacą za tą skorumpowaną służbę zdrowia .

  Odpowiedz
 • Badzmy fair!(2011-11-18 14:11) Zgłoś naruszenie 00

  W takim razie kazdy - rolnik i nie - rolnik - ponizej dochodu x zl niech bedzie traktowany tak samo!

  Odpowiedz
 • Kot(2011-11-18 14:01) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy, czas wyjsc na ulice!

  Odpowiedz
 • szewc(2011-11-18 13:55) Zgłoś naruszenie 00

  Do ja

  Rolnik pracuje parę godz dziennie w zimie odpoczywa. Rano coś tam zrobi potem obiad, drzemka, potem coś zrobi, albo nie a wieczorem telewizor i libacja.
  Tak wygląda praca od rana do wieczora.

  Odpowiedz
 • Norton(2011-11-18 17:16) Zgłoś naruszenie 00

  Rozumiem Panie Ministrze, że działkowcy wchodzą do tej samej grupy zawodowej, bo mają poniżej 15 ha działki.

  Odpowiedz
 • Ted(2011-11-18 11:46) Zgłoś naruszenie 00

  Rolnicy powinni płacić na ubezpieczenie zdrowotne jak wszyscy.Jeśli nie,to niech lecza się prywatnie!Dlaczego wszyscy mają płacić za rolnikow?

  Odpowiedz
 • Wasyl(2011-11-18 19:29) Zgłoś naruszenie 00

  PSL powinno się już dawno zdelegalizować, jako partię organizującą szkodnictwo największego kalibru. Ta partia to gangrena na organizmie państwa. Za działalność antypaństwową tych ludzi powinien być wreszcie uruchomiony Trybunał Stanu.

  Odpowiedz
 • hitaczi(2011-11-18 12:32) Zgłoś naruszenie 00

  PSL i rolnicy to ZŁODZIEJSKA MAFIA. Rolnicy dostają dopłaty za nic, żywność jest równie droga co w Europie a na koniec owi rolnicy nie płacą podatków. ZŁODZIEJSTWO i nic więcej. Moim zdaniem nie tylko każdy rolnik powinien być traktowany jak przedsiębiorca to jeszcze dopłaty powinny być do produkcji a nie do hektara. Guzik mnie obchodzi co się stanie z tymi rolnikami tak jak nikogo nie obchodzi to czy ja znajdę pracę w mieście i czy się z niej utrzymam.

  Odpowiedz
 • jaho(2011-11-18 12:18) Zgłoś naruszenie 00

  Katarzynka, akurat do Ciebie.
  Postrzeganie pracy- w ogródku samo rośnie, kury biegają po podwórku, chleb się piecze ze zboża, swiniaki na szyneczkę też rosną, krowy pasą się i oddają mleko do mleczarni, nawozy lecą z nieba z deszczem, napęd dopływa rurą do gospodarstwa- widać, że pojęcie o pracy rolnika jest co najmniej mgliste- CZYŻBY Twoja praca się sama wykonywała.

  Odpowiedz
 • AJ(2011-11-18 12:18) Zgłoś naruszenie 00

  Ale zawiść i jad mieszczuchy! Pocałujta w dupę rolników! Trzeba było nie uciekać masowo do miast! My wam możemy w ogóle nie sprzedawać żarcia i zobaczymy kto przeżyje!

  Odpowiedz
 • legalista(2011-11-18 11:40) Zgłoś naruszenie 00

  Koniecznie trzeba zrobić z tym porządek w imie solidaryzmu społecznego. Tym bardziej, że jest kryzys i inni muszą ponosić bardzo duże wyrzeczenia. Propozycje PSL są kpiną ze wszystkich pracujących poza rolnictwem. Poza rolnictwem nikogo nie obchodzi czy działalność jest deficytowa (przynosi stratę, wszyscy musza płakac i płacić. Brak składek w terminie to brak dostępu do bezpłatnych świadczeń. Dość tego wykorzystywania przez wieśniaków reszty społeczeństwa!

  Odpowiedz
 • Polak(2011-11-18 11:31) Zgłoś naruszenie 00

  A emeryci i renciści otrzymujące bardzo niskie świadczenia to mogą płacić?

  Odpowiedz
 • Gość(2011-11-18 11:28) Zgłoś naruszenie 00

  Znam rolnika,który mając 8 ha hoduje ok.30 krów .Za mleko ma duże pieniądze.Pobudował oborę,stodołę i piękny dom.Nie piszę tego z zazdrości,ale denerwuje mnie,żę rolnicy dochód obliczany mają z ha,więc głównie dzieci rolników otrzymują zasiłki rodzinne.Prawdą jest ,żę budują za kredyty (na niewielki procent),ale paranoją jest sytuacja,źe z jednej strony są ubogim społeczeństw,a z drugiej strony stać ich na spłacanie wysokich rat kredytów.

  Odpowiedz
 • JA(2011-11-18 11:19) Zgłoś naruszenie 00

  ZGADZAM SIE Z JJ.WSZYSTKIM SIE WYDAJE ZE ROLNIKOWI TO WSZYSTKO SAMO ROSNIE.ROLNIK NIE MA WAKACJI TYLKO PRACUJE OD RANA DO NOCY...TO SKANDAL JAK LUDZIE POTRAFIA BYC ZAWISTNI.KOLA ICH W OCZY NOWE TRAKTORY I AUTA ROLNIKOW...MIESZCZUCHY SAMI SOBIE WYBRALI ZYCIE W KLATKACH MIEJSKIEJ AGLOMERACJI A TERAZ ICH W OCZY KOLE WSZYSTKO CO LACZY SIE Z NATURA I LUDZMI ZYJACYMI NA WSI.SAMA POCHODZE ZE WSI I WIEM JAK CIEZKO TRZEBA PRACOWAC ABY SIE CZEGOKOLWIEK DOROBIC NA WSI NA MALYM GOSPODARSTWIE...PRAWIE WSZYSTKIE KOMENTARZE SWIADCZA O WIELKIEJ NIETOLERANCJI DO ROLNIKOW I ICH CIEZKIEJ PRACY...TO SWIADCZY TYLKO O NISKIM POZIOMIE INTELIGENCJI WYPOWIADAJACYCH SIE BYC MOZE WYKSZTALCONYCH IDIOTOW.Z POWAZANIEM JA

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!