« Powrót do artykułu

Maturzyści poprzebierają w nowych kierunkach studiów

Uczelnie w walce o kandydatów uatrakcyjniają swoją ofertę: przygotowują nowe kierunki studiów i modyfikują stare. Niż demograficzny sprawił, że przeżyją te najbardziej konkurencyjne. Reszta będzie musiała zamknąć interes.

Mniej studentów, więcej kierunków studiów

żródło: DGP

Mniej studentów, więcej kierunków studiów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Paweł Kawalec(2011-11-09 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    W krótkim artykule zgrabnie włączone są kluczowe tematy dla uczelni i konstruowania oferty dla przyszłych studentów. Wpisuje się on w kontekst ogłoszonego 1 listopada raportu Banku Światowego pt. "SKILLS NOT DIPLOMAS", który zawiera liczne zalecenia odnośnie do kształcenia w szkołach wyższych Europy Środkowej. Zasadnicze dotyczy koncentracji na nabywanych kompetencjach, a nie zdobyciu "papierka" w postaci dyplomu... Studia interdyscyplinarne mogą dobrze się w to wpisywać. Mam nadziieję, że nasze naukoznawstwo również. Zapraszam też zainteresowanych tym raportem i bieżącymi informacjami na stronę: http://www.facebook.com/naukoznawstwo.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!