« Powrót do artykułu

Uczelnie stoczą bój o publiczne pieniądze. Szkoły prywatne chcą pieniędzy z budżetu

Uczelnie niepubliczne domagają się, aby ich oferta stacjonarna była finansowana z budżetu. To uruchomiłoby konkurencję o publiczne fundusze i podniosło jakość studiów. Resort nauki na razie nie komentuje propozycji.

Prawie 60 procent studentów płaci za naukę

żródło: DGP

Prawie 60 procent studentów płaci za naukę

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • ROCH(2011-11-08 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem przeciwnikiem finansowania prywatnych uczelni. Absolwenci tych uczeli, które znam np. w Bydgoszczy nie posiadają takiej wiedzy jaka dają uczelnie z tradycją, które prowadzą zajęcia na bardzo wysokim poziomie. Natomiast w prywatnych w większości jest tak, że student mówi "Ja płacę to dyplom mi się należy". Taka jest prawda o prywatnych uczelniach. Znam absolwentów tych uczelni ale z przkrością stwiedzam, że zasób ich wiedzy jest mierny. Są tacy, którzy chcą posiadać tylko wyższe wykształcenie, nie ważne w jakim zakresie. Nawet do tego się nie przyznają co ukończyli tylko mam inżyniera lub licencjat, mam wyższe wykształcenie. Należy dofinansować uczelnie istniejące a jeżeli ktoś założył szkołę prywatną to nich ją utrzymuję, stara się o sponsorów itp. W dzaiłalności gospodarczej nikt nie może liczyć na dofinansowanie, nie umiesz utrzymać się na rynku plajtujesz. Niestety takie są prawa rynku, z którymi musi się uporać każdy co prowadzi działalność gospodarczą. A co do "analityków"?. W zależnośći kto zleci analizę rynku i jaki ona ma mieć końcowy wynik zależy od zleceniodawcy.

    Odpowiedz
  • Do ROCH(2011-11-09 05:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jestem za prywatyzacją całego szkolnictwa.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!