« Powrót do artykułu

Tajny kwit na becikowe: o potrzebnym dokumencie wiedzą tylko urzędnicy

Od Nowego Roku becikowe po urodzeniu dziecka dostaną tylko kobiety, które udowodnią, że były pod opieką lekarza od 10. tygodnia ciąży. Potrzebne do tego jest zaświadczenie, o którego istnieniu wiedzą jedynie urzędnicy i nie wszyscy lekarze - informuje "Metro".

Dzieci

żródło: ShutterStock

Dzieci

statystyki

Komentarze (4)

 • Zawiedziona(2011-11-07 08:33) Zgłoś naruszenie 00

  Lekarze powinni wiedzieć o zaświadczeniu. To bardzo ciekawe, bo kiedy ja poszłam we wrześniu do lekarza ginekologa i poprosiłam o zaświadczenie, że jestem w ciąży ( to była ciąża 4 tygodniowa), to oznajmił mi, że wyda mi takowe zaświadczenie dopiero po 3 miesiącu ciąży, bo jak stwierdził teraz to jeszcze za wcześnie. Może to celowe dzianie lekarzy na rzecz państwa żeby pozbawiać matki becikowego?

  Odpowiedz
 • fedora@onet.pl(2011-11-07 18:01) Zgłoś naruszenie 00

  Niech nie liczą,że będą rodzić się dzieci.Tak niespójnej i niespołecznej postawy rządu i ustawodawców nie pamiętam,a żyje już sporo lat.

  Odpowiedz
 • urzędnik od "becikowego"(2011-11-09 08:38) Zgłoś naruszenie 00

  Przepis o tym zaświadczeniu jest idiotyczny - to fakt bezsporny, wiemy o tym ale to durny pomysł ministerstwa ale dziennikarze piszący o "tajnych kwitach" robią jeszcze większą głupotę, no ale im wolno pisać co ślina na język przyniesie bo nie ponoszą za to ŻADNEJ odpowiedzialności.

  Odpowiedz
 • propaganda(2011-11-10 10:18) Zgłoś naruszenie 00

  dziecko jest albo nie...więc jeżeli ktoś takie idiotyzmy wymyśla, to tylko po to...żeby ludzi ogłupić i złupić:/ ten rząd w tym doszedł do PErfekcji^^

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!