« Powrót do artykułu

Zwolnienie ze składek dla turystyki częściowo na starych zasadach

Zwolnienie ze składek przyznane podmiotom działającym w branży turystycznej przysługuje im za okres od lipca do września. W porównaniu do zwolnienia ze składek dla wszystkich przedsiębiorców, które wprowadzono tarczą 1.0, ograniczono nie tylko krąg uprawnionych płatników, lecz także zmieniono warunki otrzymania zwolnienia. W prowadzono nowy warunek – przedsiębiorca musi wykazać 75-proc. spadek przychodu wobec analogicznego miesiąca w roku ubiegłym. Nie wszystko jednak uległo zmianie. Nadal obowiązują zasady dotyczące zaliczania okresu zwolnienia do okresu ubezpieczenia, jak również zasady odpowiedzialności za złożenie nieprawdziwych oświadczeń we wniosku o zwolnienie. Dziś odpowiadamy na pytania czytelników.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUS

żródło: ShutterStock

Zwolnienie obejmuje składki na ubezpieczenia społeczne, na ubezpieczenie zdrowotne, na Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych lub Fundusz Emerytur Pomostowych, należne za okres od 1 lipca 2020 r. do 30 września 2020 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!