« Powrót do artykułu

PPK dla średnich firm. Umowę można zawrzeć później albo zdalnie

Z powodu pandemii wprowadzenie drugiego etapu pracowniczych planów kapitałowych zostanie przesunięte o pół roku, do listopada br. Zmiana jest istotna dla pracowników firm zatrudniających od 50 do 249 pracowników.

 • Przesunięcie terminu dotyczy ok. 15 tys. firm i jest jednym z rozwiązań, wchodzących w skład tarczy antykryzysowej
statystyki

Komentarze (4)

 • damian(2020-04-01 20:01) Zgłoś naruszenie 10

  Mamy coraz starsze społeczeństwo, a wyjazdy młodych poza kraj jeszcze bardziej pogarsza sprawę. Najbardziej odbije się to na emeryturach, gdzie obecnie jest już średnio. PPK to po prostu zabezpieczenie się przed tym z dużym wyprzedzeniem, bo na niesie dochody tylko dodatkowe środki pomogą.

  Odpowiedz
 • felek(2020-03-29 15:39) Zgłoś naruszenie 00

  PPK to żadne odkrycie ameryki, lepiej rozwinięte gospodarki już dawno mają podobne systemy ale dobrze że i my się tego doczekaliśmy. TO słuszny program, bo społeczeństwo się starzeje, czego skutkiem są niższe emerytury względem kosztów życia. Tu jednak latami będziemy sobie tworzyć grunt, który nas zabezpieczy.

  Odpowiedz
 • iza(2020-04-28 15:35) Zgłoś naruszenie 00

  Teraz akurat jest taki problem ze mamy epidemie i to jest normalne że trzeba było przesunąć wdrażanie ppk w mniejszych firmach. ale myślę ze jesienią wszystko wróci na swoje tory.

  Odpowiedz
 • terenia (2020-05-07 15:55) Zgłoś naruszenie 00

  Dobrze że termin został przeniesiony. a możliwość zdalnego wprowadzenia firmy w ppk tez jest dobrym pomysłem zwłaszcza teraz gdy mamy do czynienia z pandemią.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!