« Powrót do artykułu

Ośrodki pomocy społecznej dostępne przez Internet

Udzielanie informacji przez telefon lub e-mailowo, ograniczenie do minimum wyjść pracowników socjalnych w teren oraz apelowanie o składanie wniosków o różne formy wsparcia drogą elektroniczną. Takie rozwiązania na czas epidemii wprowadziły ośrodki pomocy społecznej.

domena, internet

żródło: ShutterStock

Są też takie ośrodki, m.in. w Lublinie oraz Opolu, które przygotowały przed swoimi siedzibami specjalne pojemniki na korespondencję, gdzie można zostawić papierowy wniosek.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Iza 24(2020-03-19 22:39) Zgłoś naruszenie 20

  Cala dobę....dobre....może byś zaczął pomagać tak sam od Siebie-24 g na dobę?

  Odpowiedz
 • Bebi(2020-03-19 17:23) Zgłoś naruszenie 20

  Niech sam się weźmie za jakąś prace w dobie panowania wirusa. Ja nie mam zamiaru wydawać żywności i narażać się na chorobę czy smierć.

  Odpowiedz
 • gosc(2020-03-17 20:14) Zgłoś naruszenie 116

  Ośrodki Pomocy Społecznej powinny działać przez 24 godz na dobę, w swoich siedzibach w terenie i w sztabie kryzysowym. Kto wydał takie zarządzenie , to albo ma małe doświadczenie i niewiele wie o pomocy działających służb socjalnych, albo uważa , że to ich nie dotyczy. Epidemia , KORONAWIRUS , żeby się zarazili . Nie od tego są. Uważam że w takich trudnych czasach , w dobie rozprzestrzeniania się wirusa , pomoc natychmiastową może potrzebować każda rodzina młode małżeństwa i osoby które straciły poczucie stabilizacji zawodowej Osoby starsze , biedne czy bogate znajdujące się w sytuacji życiowej powinny być objęci natychmiastową pomocą . Nie potrzeba wywiadów środowiskowych , plotkarskich z których korzystali prac socjalni z MOPSÓW i nie przyznawali ŻADNYCH ZASIŁKÓW. Kto powinien mieć największe rozeznanie w swoim terenie . Ile zamieszkuje ogółem osób z podziałem wiekowo starszych , młodych sprawnych niesprawnych tylko działające Ośrodki pomocy społecznej.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Kkkkkk(2020-03-23 06:59) Zgłoś naruszenie 00

  U nas w gminie Horodło pani poinformowała mnie że jak na razie nie przyjmują wniosków , kończy mi się dofinansowanie na mieszkanie mam składać w kwietniu , zadzwoniłam do Hrubieszowa i pracownik powiedział że jakim cudem nie składać wniosków , że oni muszą wydać decyzję a nie odprawiać ludzi

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!