« Powrót do artykułu

Maląg: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na razie tylko dla rodziców dzieci do 8 lat

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na tę chwilę jest tylko dla rodziców dzieci do 8 lat, w przypadku rodziców starszych dzieci jest możliwość pracy zdalnej - powiedziała w czwartek minister rodziny, Marlena Maląg. Mówiła też o pomocy dla seniorów, którzy są grupą szczególnie podatną na zarażenie koronawirusem.

  • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na tę chwilę jest tylko dla rodziców dzieci do 8 lat, w przypadku rodziców starszych dzieci jest możliwość pracy zdalnej - powiedziała w czwartek minister rodziny, Marlena Maląg.
statystyki

Komentarze (2)

  • Ola(2020-03-15 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem wdową z 2 dzieci. Dzieci renty po tacie nie otrzymują. Młodszy syn 9 lat. Starszy nastolatek z Zespołem Aspergera. Mieszkamy z babcią 67 lat, schorzenia pulmonologiczne przewlekłe w 2 pokojach. Zasiłek mi nie przysługuje bo na dzień dzisiejszy jesteśmy zdrowi. Do pracy dojeżdżam transportem publicznym. Jakie jest ryzyko, że wszystkich nas zarażę a babcia w wyniku infekcji umrze? Dlaczego jak zwykle nikt nie myśli o samotnych rodzicach, których nie stać na bezpłatny urlop? A może iść ze zdrowym dzieckiem z małym katarem do poradni i żebrać o zwolnienie? Oby praca zdalna w mojej firmie wreszcie zadziałała bo spec ustawa nas nie chroni.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!